Čínská medicína-Olomouc

Čínská medicína pomohla již celé řadě lidí. Na rozdíl od klasické medicíny se nezabývá problémem jako takovým, ale snaží se dostat k jeho původu, spouštěcímu signálu, který nemoc vyvolal. A v tom je zřejmě její síla.

Tradiční čínská medicína

Je stará jako sama Čína. Vychází z dávných učení věhlasných čínských lékařů. Ti si předávali znalosti a postupně je prohlubovali. Nejstarší záznamy o léčení čínské medicíny jsou starší více než 4000 let. Vycházejí z poznání člověka, zákonitostí přírody a možností, které nabízí přírodní léčba. Přesný původ čínské medicíny není zcela jasný. Spíše se předpokládá, že vznikla tak nějak s vývojem lidstva. Ovšem je zarážející, jak hluboké poznatky, dokonale propracované teorie, a výjimečné znalosti měli čínští lékaři v době, která tomu vůbec nenapomáhala, a ani neměla žádnou dokonalou zdravotní techniku a vybavení. Dnešní moderní věda dává některým poznatkům, které jsou uváděny již před mnoha tisíci let za pravdu. Dokonce se klasická medicína přiklání i k medicíně čínské. Toto spojení často přináší velmi pozitivní výsledky léčby.

Člověk jako celek

Čínská medicína nevidí člověka a nemoc samostatně, ale pohlíží na vše jako na celek. Neléčí tedy vzniklý problém, nýbrž snaží se najít jeho pravý původ. Čínská medicína říká, že léčit příznaky problému nic neznamená, že pomoci lze pouze v případě, kdy najdete základ vzniku problému. Na člověka se tak dívá z pohledu těla i duše. Protože řada problémů může vzniknout právě bolestí a trápením, a trápení může pak přinést skutečnou nemoc. Stejné je to i naopak. Nemoc může narušit klid a přinést smutek.

Harmonie a člověk

Čínská medicína říká, že člověk může být spokojený a zdravý pouze pokud je jeho tělo v rovnováze a harmonii. Vychází tak z učení o yin a yangu. Učení yin a yiangu říká, že každá věc, každý člověk, vše ve vesmíru i kolem nás má dva protipóly, které je nutné mít v rovnováze. Pokud je rovnováhy dosaženo, pak je člověk zdráv. Je-li rovnováha porušena, nastávají problémy. Organizmus člověka je vyrovnaný a harmonický, moderní doba však zásluhou nezdravého životního stylu, stresu a nevhodného stravování umí harmonii porušit a tak dochází k disharmonii těla a problémům a nemocem.

Příroda a čínská medicína

Čínská medicína vychází z přírodních poznatků. Nejčastěji jde o produkty z rostlinné říše. Vše, co přináší moderní doba je čínské medicíně cizí. Z přírodních produktů dokáže čínská medicína vytvořit látky, které opravdu uzdravují a nastolí v těle harmonii.

Úspěšnost čínské medicíny

Úspěšnost léčby čínskou medicínou nevychází jen ze znalostí, ale také z přístupu pacienta. U čínské medicíny je velmi důležitá trpělivost. Ten, kdo je trpělivý, dodržuje veškerá doporučení, stravu i další léčebné metody, časem dosáhne nejen zlepšení, ale i uzdravení.

Čínská medicína a její léčba

Základem jsou bylinky a přírodní produkty. Přidává se akupunktura a samozřejmě i akupresura. Součástí léčby je dietologie a také velmi populární čínské cvičení, které udrží tělo v kondici.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5108 (magazinolomouc.cz#52)


Diskuze a zkušenosti

Jiří | 25.04.2014 09:16
Re: Čínská medicína-Olomouc Potřeboval bych konkrétní kontakt na zkušeného lékaře.Děkuji.


Přidat komentář