Tradiční čínská medicína-Olomouc

Zajímáte se o své zdraví? Prevence pro vás není jen prázdný výraz? Dáváte přednost všemu, co je přírodní a bez vedlejších účinků? Pak by vás mohla zaujmout tradiční čínská medicína.

Pokud máme nějaký zdravotní problém, obvykle si jdeme do lékárny koupit nějaké tablety či zajdeme k lékaři. Lékař nám předepíše léky a ty pak užíváme. Ovšem četli jste si někdy, jaké všechny vedlejší účinky mají léky, které jsou nám k dispozici? Není žádnou výjimkou, kdy mezi vedlejší účinky uváděné v příbalové informaci léku patří nevolnost, bolesti hlavy, bolesti břicha, bolesti svalů nebo kloubů. V některých případech jsou uváděné vedlejší účinky dokonce ještě mnohem horší a patří mezi ně třeba i trvalé poškození zdraví.

Proč moderní medicína mnohdy nepomůže?

Ale proč brát léky, které nám mohou mnohem více ublížit než pomoci a jejichž účinnost je často jen slabá a krátkodobá? Ne nadarmo se říká, že kdo jednou začne brát léky a chodit po doktorech, ten se vrátí ještě více nemocný a již nikdy se pořádně neuzdraví. Dalším důvodem, proč léčba pomocí medikamentů a postupů moderní medicíny často nebývá zrovna moc účinná a někdy dokáže i více ublížit než pomoci je to, že moderní medicína se snaží bojovat především s projevy nemoci a ne se samotným původem nemoci. A to je zásadní chyba. Lékaři moderní medicíny se zaměřují pouze na projevy choroby, ale přitom zapomínají na to nejdůležitější, na samotného člověka, jeho konstituci, na člověka jako celek.

Co je to tradiční čínská medicína?

Pokud hledáte alternativu k moderní medicíně, vyzkoušejte tradiční čínskou medicínu.** Tradiční čínská medicína** patří mezi nejstarší diagnosticko-léčebné systémy na světě. Informace o tradiční čínské medicíně lze nalézt ve spisech starších více než 3000 let. Lékař tradiční čínské medicíny využívá znalosti, zkušenosti a postupy, jejichž účinnost a nezávadnost byla ověřena mnoha generací lékařů před ním.

Tradiční čínská medicína - přístup k člověku jako celku

Jedním z hlavních znaků tradiční čínské medicíny je to, jakým způsobem přistupuje k nemoci a k člověku. Tradiční čínská medicína nevidí nemoc izolovaně a nezaměřuje se pouze na potlačení příznaků choroby. Tradiční čínská medicína pohlíží na poruchy zdraví v kontextu s aktuálním stavem celého organismu a také konstitucí (tělesným typem) člověka. Takovýto přístup je velmi důležitý, protože jedině takto se lékař tradiční čínské medicíny dokáže dobrat k původu nemoci a nezmírňuje pouze její příznaky.

Tradiční čínská medicína – přírodní léčba

Výše jsem se zmínil, že moderní medikamenty mají téměř vždy nepříjemné vedlejší účinky. V případě léčby tradiční čínskou medicínou se však žádných vedlejších účinků být nemusíte. Tradiční čínská medicína k léčbě využívá pouze přírodní prostředky, které jsou zcela bez vedlejších účinků. Dalším velmi důležitým rysem tradiční čínské medicíny je to, že lékař se snaží dovést pacienta do ideálního stavu, kdy v jsou něm ideálně vyvážené energie jin a jang. Pokud jsou energie jin a jang vyvážené, člověk je zdravý, harmonický, šťastný a nepodléhá chorobám. Podle učení tradiční čínské medicíny jsou totiž všechny choroby pouhým vychýlením organismu z rovnováhy, která je nám přirozená a vlastní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5104 (magazinolomouc.cz#9)


Diskuze a zkušenosti

Helena | 14.05.2013 07:00
Re: Tradiční čínská medicína-Olomouc Dobrý den,chtěla jsem se zeptat syn má parézu brach.plexu již je i po operaci a cvičíme Vojtovu metodu.Děláte akupunkturu aji u dětí?nebo myslíte že čínská medicína pomáhá i na parézu,máte stím zkušenosti? děkuji za odpověď Knotková Dana


Přidat komentář