Autoklempířské práce a opravy karoserií - Olomoucký kraj

Nepříjemnosti s potlučeným blatníkem automobilu zažil v dnešním hustém provozu snad každý řidič. Nepříjemná situace ale nastane i tehdy, pokud Vám vůz poškodí vandalové nebo kroupy. V takovém případě budete potřebovat služby autoklempíře.

Nejen** autoservis,** ale také autoklempířské práce a opravy karoserií jsou neodmyslitelnou součástí života každého řidiče. Služby autoklempíře bývají využívány nejen zaviněním řidičů, tedy při dopravních nehodách, ale také vlivem nepříznivého počasí. V takovém případě automobil většinou poškodí kroupy, nebo například spadlá větev. Nepříjemnou chvíli Vám může bohužel způsobit i vandal, který poškodí lak nebo zloděj, který Vám rozbije u automobilu okno. Automobily také bohužel stárnou a při nejlepší snaze výrobců o dlouhou životnost podléhají plechové části korozi. Ve všech těchto případech budete muset navštívit firmu, která nabízí autoklempířské práce a opravy karoserií.

Autoklempířské práce a opravy karoserií - Olomoucký kraj

Ať chceme nebo ne, autoklempíře jistě se svým plechovým miláčkem jednou navštívíme. Jednak naše automobily stárnou a jednak na motoristu čekají drobné nepříjemnosti, v podobě lehce potlučené plechařiny. To se prostě stává - při parkování, při běžném provozu nebo v podobě poškozené karoserie od krupobití. Pak nezbývá nic jiného než navštívit šikovného autoklempíře. A právě takovou firmu lze nalézt v Olomouckém kraji. Naším dnešním tipem je firma Jiří Prášil - Autoklempířské práce, opravy karoserií a autoservis.

**auto
**

Firma Jiří Prášil Vám dokáže nabídnout komplexní péči o Váš automobil - opravuje všechny běžné značky vozidel bez ohledu na stáří vozidla. Jedná se o solidní autoservis se zaměřením na autoklempířské práce, autoservis vozidel a pneuservis. Nabízí provedení autodiagnostiky, nabízí doplňkový prodej, kdy si můžete během návštěvy autoservisu zakoupit např. nové autopotahy. Ať už potřebujete opravit karoserii, autoklempířské práce nebo žádáte běžný servis, v rukách pracovníků firmy Jiří Prášil máte jistotu, že bude o Váš vůz dobře postaráno. Přesvědčte se návštěvou firmy Jiří Prášil - Autoklempířské práce, opravy karoserií a autoservis, provozovna: Nenakonice 373 (u obce Dub nad Moravou) nebo pana Prášila kontaktujte na tel. 774 174 440 či e-mailu auto.prasil@seznam.cz.

Autoklempířské práce

Významnou a velmi potřebnou oblastí  péče o Váš vůz jsou bezesporu také autoklempířské práce. Zkušená firma - autoklempírna - provádí opravy karosérií všech typů vozů včetně lakování karosérií. Autoklempírna dokáže zajistit, aby byl Váš vůz Váš komplexně opraven nejen po malých autonehodách, ale samozřejmě také po větších haváriích, které se bohužel na našich silnicích stávají. Autoklempíři se postarají o to, aby Váš vůz vyjel po opravě opět jako nový.

Opravy dolíků a promáčklin karoserií bez poškození laku

Pokud zjistíte, že má Vaše vozidlo na karoserii dolíky nebo promáčkliny, ale lak je nepoškozen, obraťte se na svoji autoklempířskou firmu. Ta dokáže takovéto poškození karoserie odstranit. Poškozené vozidlo je třeba částečně rozebrat (např. čalounění stropu, kapoty, víka, dveří, apod.), aby bylo možné deformace vytlačit. Na karoserii mohou být opraveny oválné promáčkliny, kde není přesně ohraničená hrana. Toto poškození se může stát po pádu různých předmětů  na karoserii (např. od krup), ale příčinou může být například špatné zavírání kapoty. Pokud nebyl lakovaný povrch karoserie poškozen od krup, není po vytlačení dolíků nutné provádět lakýrnické práce. Bohužel se nedají opravit velmi hluboké rýhy, ostré sekance a hrany (i když není poškozený lak ), neboť v takovém případě hrozí vytažení plechu a nebezpečí prasknutí laku. Po opravě karoserie je vozidlo opět sestaveno.

Opravy poškozené karoserie od krup

Pokud zjistíte, že má Vaše vozidlo na karoserii viditelné dolíky od krup, i tyto promáčkliny se dají opravit. Většinou se opravují dolíky od krup až do průměru 40 mm a hloubky 4 mm, ale oprava závisí také na počtu důlků apod. Při opravách většího rozsahu, kdy není možné vozidlo opravit metodou bez lakování, se dolíky od krup vyrovnají tak, aby bylo na závěr použita co nejmenší možná vrstva tmelu.

auto

Vyrovnávání částí karoserií

Abychom získali rámcovou představu o tom, jak se vlastně opravují plechové části karoserie, povíme si o autoklempířině několik vět. Veškeré opravy plechových částí karoserií se provádí ručním nářadím, zejména pak pomocí vytlačovacích a válcovacích pák, vyrobených z velmi kvalitní oceli od renomovaných firem. Tyto autoklempířské nástroje jsou leštěné, aby také vnitřní strana plechového dílu zůstala bez poškození. Tím je zamezeno vzniku následné koroze také z vnitřní strany.

Technologie vytahování karoserií

Dnešní autoklempírny využívají nejmodernější technologie v opravě karoserií. Moderně vybavená autoklempírna disponuje rovnacím pásovým rámem s dozerem nebo kvalitním spotovacím (vytahovacím) zařízením. V takovém případě je možné zajistit kvalitní opravu Vašeho vozidla i po těžké havárii, a to bez nutnosti zbytečné demontáže ostatních dílů karoserie.

Opravy hliníkových a plastových dílů karoserie

Dnešní moderní automobily obsahují stále více plastových nebo hliníkových dílů. Je to snaha výrobců o maximální možné prodloužení životnosti automobilů a také o snížení jejich hmotnosti. Dnešní autoklempírny jsou na tyto trendy připraveny a dokáží opravit nejen plechové díly karoserií, ale také hliníkové díly karoserie. Většinou se jedná o hliníkové blatníky, ale z hliníku se vyrábějí např. i kapoty. Samozřejmostí je také oprava plastových dílů. Někteří autoklempíři se snaží za každou cenu tyto díly vyměnit za nové, ale existuje také konkurence. Ta se snaží (pokud je to možné) lehce poškozené díly opravit, bez nutnosti finanční investice do nových, mnohdy velmi drahých, náhradních dílů.

Služby autoservisů

Protože se každá firma snaží vyjít svým zákazníkům maximálně vstříc, není nic neobvyklého, pokud Vám autoservis nabídne pomoc při vyřízení veškerých formality, pokud se týče škod, které na vozidle vznikly, a máte nárok na úhradu škody pojišťovnou. Autoservisy Vám mohou nabídnout možnost zapůjčení náhradního vozidla po celou dobu opravy Vašeho vozidla, čímž Vám dokáží ušetřit spoustu času a problémů. Zkrátka nasednete do náhradního vozidla můžete zůstat bez starostí. Některé autoservisy také nabízí možnost opravy Vašeho vozidla bez finanční hotovosti.

Opravy poškozených částí karoserií

Váš automobil a jeho karoserii může bohužel za jeho životnost potkat mnoho nepříjemných událostí a drobných poškození, ale zkušená firma, nabízející autoklempířské práce a opravy karoserií si nimi hravě poradí. Mezi takové opravy karoserií automobilů patří například: opravy promáčklých částí karoserie (promáčkliny a důlky na karoserii), opravy a výměny zkorodovaných dílů nebo opravy hliníkových a plastových dílů karoserií. Důležitá je samozřejmě ochrana plechových dílů proti korozi, proto je nedílnou součástí služeb autoklempířské firmy také antikorozní ochrana dílů a podvozků. Autoklempířská firma také dokáže vyměnit, či zajistit výměnu čelních nebo bočních skel karoserie a odborné lakování dílů.

Nadstandardní  služby autoklempířů

Specializované autoklempířské firmy opravují nejen současné moderní automobily, ale provádějí také renovace veteránů, které potřebují opravdu individuální přístup. Zkušená autoklempířská firma Vám může nabídnout také individuální úpravy karoserie, tzv. tuningové úpravy karoserií. Mnohé autoklempířské firmy rovněž nabízejí montáž tažných zařízení (někdy i montáž zabezpečovacích zařízení), prodej a montáž doplňků, montáž parkovacích asistentů či kamer a jako doplňkovou službu v rámci návštěvy autoservisu můžete požádat o servis nebo opravu klimatizace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id3769 (2076)


Přidat komentář