Hotely pro psy a kočky Olomouc

Jste chovatelem psa nebo kočky? Pokaždé, když jedete někam pryč, řešíte problém, kdo vám pohlídá vašeho mazlíčka, ke komu ho dáte tentokrát? Jistě, ideální by bylo vzít ho s sebou, jenže bohužel to není vždy možné.

Někdo má hlídání svého zvířecího mazlíčka už dávno vyřešené díky spolehlivým kamarádům, známým nebo rodině. Jinde to zase funguje tak, že pokaždé někdo z domácnosti zůstane doma, takže ani není potřeba hledat někoho na hlídání zvířátka. Pokud se vám ovšem žádnou z výše uvedených variant pro vašeho mazlíčka zajistit nepodařilo, neklesejte na mysli. Co takhle vyzkoušet hotel pro domácí mazlíčky?

Hotely pro domácí mazlíčky

Už jste slyšeli o hotelu pro domácí zvířátka? Pokud ne, tak vězte, že to není žádný vtip. Hotely pro domácí zvířátka jsou již poměrně běžnou záležitostí. Nejvíce je využívají lidé, kteří odjíždějí na dovolenou a nechtějí nikoho ze svých známých obtěžovat tím, že jim domů strčí svého psa nebo kočku. Některé zvířecí hotely se specializují pouze na psy, jiné pouze na kočky a jsou i také, které jsou uzpůsobené pro psy i kočky, popřípadě i pro jiné, méně časté domácí mazlíčky.

Hotel pro psy

Každý hotel pro psy je jiný. V některých mají pro psy přichystány pouze velké společné kotce, v jiných má každý pes svůj vlastní kotec. Obvykle je umožněno těm psům, kteří jsou hodně společenští, pobývat celodenně ve výběhu a zavření jsou pouze ti, u nichž by hrozily konflikty z ostatními psy. Existují také** hotely pro psy** tzv. „rodinného typu“, které přijímají pouze malé množství psů a kdy je psovi nebo psům umožněno, aby s dočasnými páníčky pobývali přímo v rodinném domku bez kotců.

Hotel pro kočky

Hotel pro kočky je obvykle méně náročný na prostor než psí hotel. Jednak jsou kočky menší než psi, a dalším důvodem je to, že hotely pro kočky využívají téměř výhradně majitelé bytových koček, které nikdy nechodí ven – hotely pro kočky tudíž ani nepotřebují žádný výběh. Není tak žádnou výjimkou, kdy je hotel pro kočky například i v bytě. I v hotelu pro kočky mají připraven určitý počet menších kočičích kotců, kde má každá kočka svou vodu a krmení. Podle snášenlivosti jednotlivých koček mohou i ony být buď puštěné na volno v prostorách hotelu, nebo jsou uzavřené v kotcích a pouštěny jsou pouze na omezenou dobu.

Jak si vybrat hotel pro domácí mazlíčky?

Záleží především na tom, jaké povahy je váš mazlíček a jaká je jeho potřeba pohybu? Pokud máte psa, jenž je zvyklý na pobyt v kotci, pak můžete klidně zvolit takový hotel, kde jsou psi po většinu dne uzavření v kotcích a pouštění jsou pouze na dobu venčení. Pokud je váš pes naopak zvyklý na zahradu, kde se může celodenně volně pohybovat, dejte přednost takovému hotelu, kde celodenní pohyb vašemu psovi umožní. A pokud máte pejska, který je zvyklý na pobyt v bytě, nebude od věci vyhledat si hotel „rodinného“ typu bez kotců, kde se o vašeho pejska budou starat přímo u sebe doma. Kromě těchto kritérií si samozřejmě všímejte také čistoty hotelu, zda není hotel mazlíčky doslova přeplněn, zda mají zvířátka dost prostoru, k dispozici čerstvou vodu aj.

Výcvik psa v psím hotelu?

V některých hotelech pro psy je součástí ubytování také výcvik psa, ovšem samozřejmě za určitý příplatek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5117 (magazinolomouc.cz#8)


Diskuze a zkušenosti

Otčenášková | 26.07.2015 20:46
Re: Hotely pro psy a kočky Olomouc Líbí se mi článek hotel pro kočky,přesně takhle provozuji svůj hotel v Olomouci.


Přidat komentář