Koupě domácího mazlíčka

Domácí mazlíček je výborným společníkem pro mnoho aktivit. Může však být při neuváženém rozhodnutí i na obtíž. Správný výběr zvířete je základem dobrého vztahu i spokojenosti člověka a vybraného zvířátka.

Jak vybrat domácího mazlíčka?

Základem by měla být jasná úvaha, co vlastně chcete, co s vybraným zvířátkem chcete dělat, jak ho budete krmit, kde bude bydlet, jak se o něj budete starat. Vše je nutné zvážit a velmi pečlivě. Nejlépe uděláte, pokud vše napíšete na papír a pak zvážíte, zda máte dosti času, energie, ale i peněz. Peníze jsou důležité vždy. Je třeba mazlíčka zajistit, postarat se o něho, očkovat ho, krmit ho, pravidelně odčervovat a v případě nemoci i léčit. Teprve až si vše ujasníte, můžete zvážit koupi vybraného zvířátka.

Návštěva obchodu se zvířaty

U nás to většinou bývá zverimex, ale názvů může mít obchod více. Vyberete si zde některé druhy ptáků, želv, plazů, rybičky, potkany, myší, a další hlodavce. V nabídce často najdete i králíčky nebo fretky. Všechny tato zvířátka potřebují nejprve připravit i potřebné ubytování. Akvária, terária, klece a další vybavení. To koupíte také v těchto obchodech. Stejně jako** krmení**. Je však lépe, zakoupit výbavu pro vybrané zvířátko dopředu a doma vše připravit. Teprve pak si zvířátko přinést domů. U těchto zvířat často dostanete i doklady, jako je průkaz původu. Zejména u chráněných druhů, jako jsou někteří ptáci, plazi nebo želvy.

Koupě kočky

Kočky jsou v našich domovech rozšířeny snad více než psi. Ovšem starost o ně je jiná. Většinou se chovají v bytech a tam potřebují své zázemí. Než si kotě přinesete domů, je nutné koupit kočičí záchod, pelíšek, škrabadlo, misku na granule a vodu, a hračky, různé hračky, které kotě zabaví a tak vám nic nezničí. Samotné kotě je pak lépe zakoupit u chovatele. Zde dostanete nejen kotě, ale i kupní smlouvu, průkaz původu a očkovací průkaz. Pokud se rozhodnete pro obyčejnou kočku domácí, pak často obdržíte jen smlouvu a očkovací průkaz. Někdy ani to ne. Pak s kotětem jděte co nejrychleji k** veterináři** a nechte ho prohlédnout, odčervit a naočkovat. Hrozí totiž řada nebezpečných nemocí, jako je ušní svrab, jejichž pozdější léčba je náročná. A nezapomeňte na jedno, koupě kočky je závazek na dalších 20 let.

Koupě psa

I pořízení pejska je velký závazek. Dožívají se průměrně 10 až 15 let. To není málo, ale když se vztah vydaří, tak se to zdá velmi málo. Výběr psa je individuální záležitost. Nejlépe je vybrat si psa od chovatele, nebo** z útulku**. Vyhnout byste se měli velkým obloukem množitelům psů, kteří je chovají ve velkých objektech na nevhodných místech, za nevhodných podmínek, a takto si vydělávají peníze. Než si pro vybraného pejska pojedete, musíte mu nachystat pelíšek, misky na granule a vodu, hračky, žvýkací pamlsky, krmení a obojek s vodítkem. Hodí se i náhubek, zvláště u velkých plemen. S pejskem obdržíte smlouvu, očkovací průkaz a průkaz původu vám většinou dojde poštou. Pokud si kupujete pejska z útulku, pak průkaz původu samozřejmě nedostanete. Ve velké většině se chovatel, ale i psí útulek zajímá o pejska i po prodeji. Jsou rádi za poslání fotek, jak se váš pejsek má a i krátké zprávičky o jeho zdraví i dovednostech. Ty ho již budete učit právě vy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5119 (magazinolomouc.cz#26)


Přidat komentář