Veterinární stanice Olomouc

Chcete pro své zvířecí miláčky to nejlepší? Chodíte s nimi na pravidelné prohlídky k veterináři nebo jste ještě nenašli toho pravého? Potřebujete radu nebo konzultace od odborníka a nevíte na koho se obrátit? Navedeme Vás.

Kdekdo má již doma svého malého, či velkého, chlupatého nebo „nahatého“ mazlíčka. A je jedno, zda se jedná o kočku, psa, křečka, hada, rybičky, želvy nebo papoušky. Všichni máme svoje zvířátka rádi a chceme jim zajistit, co možná nejpohodlnější život.

Nejhorší, co se může našim malým kamarádům stát, je skutečnost, že onemocní nebo mají úraz. Je to na nich poznat, když jim něco schází a nejsou ve své kůži. Problém nastává, že nám nemohou říci, co je trápí a kde je něco bolí. V tomto okamžiku nastává chvíle, kdy je třeba zajít k zvířecímu doktorovi, zvěrolékaři. Ten se ve zvířatech vyzná, zjistí, co našemu mazlíčkovi chybí a poradí nám, jak tento neduh odstranit.

Soukromá praxe nebo klasická veterinární služba?

V okolí našeho bydliště se určitě nalézá ne jedna veterinární ambulance. Teoreticky, bychom měli být u jednoho veterináře zaregistrovaní, když chodíme na pravidelné očkování. Není ovšem povinné zůstávat jen u jednoho lékaře. Můžeme jít, kam se nám zlíbí.

Pokud nemáme doporučení od přátel či známých, která klinika je nejvhodnější, můžeme si na internetu zjistit reference na jednotlivé stanice nebo prostě zajedeme na tu nejbližší. Vybrat si můžeme mezi klasickými veterinárními ordinacemi nebo soukromou praxí. U lékaře se soukromou ordinací dostaneme trochu větší komfort a více péče, nebudeme muset čekat a máme určité výhody. Samozřejmě se za vše platí a za lepší služby rovněž. Proto nejsou soukromé praxe nijak levné, ale co bychom pro naše miláčky neudělali.

Veterinární stanice Olomouc

I v Olomouci naleznete desítky veterinárních stanic, které se starají o blaho Vašich domácích mazlíčků. Stačí se podívat na internetové stránky, kde je nejbližší veterinář. Většina veterinárních ordinací má již své webové stránky, na které se můžete také podívat. Naleznete na nich obvykle specializaci lékařů, poskytované služby, ordinační hodiny, adresu, ceník a kontakty. K dispozici máte i nouzová telefonní čísla pro akutní případy nebo dny, kdy se neordinuje.

Sestra nebo lékař se Vám může věnovat i po telefonu, v případě, že potřebujete jen radu nebo doporučení. Pokud ale Vaše zvířátko není v pořádku, je lepší ho přinést k odborníkovi, než ho léčit „babskými“ radami.

Pravidelné prohlídky u veterináře

Se svým zvířetem byste měli na prohlídku k veterináři přijít alespoň jednou ročně. Můžete si nechat zvíře důkladně vyšetřit nebo jen zevrubně prohlédnout. Přijít byste ale měli minimálně na očkování, které je, např. u psů. povinné jednou ročně (vzteklina).

U každého zvířete jsou nemoci jiné, pro každý druh originální. Jsou však i takové, které jsou podobné, ne-li zcela stejné. To, co postihne například kočku, nemusí však nutně napadnout i králíka. Otázkou je, jak moc jsou si zvířata blízká a případné dotazy je nutné konzultovat s lékařem.

Doplňkový prodej

V** ordinacích u zvěrolékaře** seženete i kvalitní krmivo a doplňky stravy pro Vaše miláčky. Seženete zde také volně dostupné léky, bez předpisu a vyšetření, jako jsou například tablety pro odčervení. Můžete se zde také informovat o výživě a životosprávě Vašeho zvířete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5120 (magazinolomouc.cz#45)


Přidat komentář