Výživový poradce Olomouc

Máte problémy s nadváhou či obezitou? Snažíte se zhubnout pomocí diet nebo hladovění? Ať děláte, co děláte, stejně se nadbytku tuků na svém těle nemůžete zbavit? V tom případě by vám mohl pomoci výživový poradce.

Pokud stále bojujete s kily navíc a nelíbí se vám vaše postava, chcete konečně vypadat štíhle a k světu – držet diety nebo hladovět, to vám určitě nepomůže. Nějaké drastické diety či hladovky, díky nim sice můžete na chvíli zhubnout, jenže poté, co se opět vrátíte k normálnímu stravování, dostaví se jo-jo efekt.

Trápí Vás nějaká kila navíc a stále se Vám nedaří zhubnout?
Stále držíte diety a nevíte si rady s jídelníčkem?
Chcete vědět, jak doopravdy zhubnout bez jo-jo efektu?

Proč diety nefungují a proč způsobují jo-jo efekt?

V čem je hlavní problém diet? Proč existují věční dietáři, proč nikdy nezhubnou, ale stále dokola hledají nové a nové diety? Je to jednoduché. Aby dieta fungovala, museli byste ji držet nepřetržitě po celý život. Jenže pokud jste někdy vyzkoušeli známé hubnoucí diety z časopisů, jako jsou třeba zelná tukožroutská polévka, masová dieta, vajíčková dieta, banánová dieta apod., pak jistě víte, že jíst po celý život takovéto jednostranné diety není možné. Zpočátku díky nim sice opravdu můžete ztratit nějaká kila, jenže po návratu k vaší normální stravě se tělo „zaraduje“, že je zase dobře, že se zase vrátilo „období hojnosti“. A ze strachu, že opět přijde „období strádání“, čili dieta, se snaží veškerou přijatou energii uložit na horší časy, a to právě do tuků. A takto funguje jo-jo efekt. Díky dietě tak paradoxně sice na chvíli zhubnete, ale později jste ještě tlustší než předtím. Stojí to snad za to?

Jaká je role výživového poradce?

Pokud jste si uvědomili nesmyslnost jednostranných diet a hladovění, ba dokonce jejich škodlivý vliv na zdraví, pak vaše naděje na zdravé a štíhlé tělo výrazně vzrostla. Jenže co tedy dělat? Jak zhubnout, když diety vlastně nefungují? Řešením je vyvážená strava, pravidelné jídlo rovnoměrně rozložené během dne odpovídající vašemu metabolismu a energetickému výdeji. Samozřejmě je důležitá také pravidelná pohybová aktivita. Jenže ono se to snadno řekne, jíst vyváženě a pravidelně. Pokud ovšem člověk nemá potřebné znalosti, je vysoké riziko, že ve svém stravování bude opět výrazně chybovat. Pokud však chcete jíst skutečně správně, nechte si poradit odborníkem na základě vašich tělesných údajů a typu vašeho metabolismu. Pokud budete svůj plán dodržovat a nebudete jej šidit, určitě zhubnete, ovšem zhubnete zdravým způsobem a natrvalo.

Programy snižování váhy probíhají formou individuálních odborných konzultací. Jsou založeny na principu zlepšení stravovacích návykůaktivního životního stylu. Proto je jedním z hlavních témat jejich konzultací pravidelná, nutričně vyvážená strava. Naučí Vás jíst včas a nedostávat tělo do pocitu hladu. Součástí jejich programů jsou i následné konzultace a pravidelné kontroly.

Individuální výživový plán – v čem pomůže?

Díky svému individuálnímu výživovému plánu se naučíte, jak vypadá opravdu zdravá strava, kolikrát denně jíst a jaké množství jídla, jaká má být skladba vašich jídel apod. Nesmíte ovšem zapomínat také na pravidelný pohyb, který je pro zdraví a štíhlou linii taktéž nesmírně důležitý.

Naučíme Vás, jak se správně stravovat, pít, hýbat se, nakupovat, vařit i myslet!

Nikdy není pozdě začít a s podporou skupiny nadšených lidí to jde lépe!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5122 (magazinolomouc.cz#25)


Přidat komentář