Kurz keramiky v Olomouci

Chcete se naučit něco nového, vytvořit pro někoho originální dárek nebo zaměstnat děti smysluplnou činností? Rádi tvoříte rukama? Pak právě pro vás máme tip! Přihlaste se do kurzu keramiky.

Co to vlastně keramika je?

Když se řekne keramika, určitě si nám všem něco vybaví.  Ať už je vaše představa romantická  s hrnčířským kruhem jako zátiším nebo čistě praktická v podobě keramického nádobí, nebudete daleko. Co ale možná nevíte je, že slovo keramika pochází z řeckého slova „keramos“, což byl ve starověkém Řecku výraz pro hlínu a hrnčířské výrobky vypálené z hlíny, a že se keramika dělí na hrubou a jemnou.  Mezi hrubou keramiku patří například pálené cihly a předměty stavebního nebo průmyslového charakteru jako jsou střešní tašky. S tímto druhem keramiky se v kurzu obvykle nesetkáte.

Co se v kurzu keramiky mohu naučit?

Jednoduše řečeno práci s jemnou keramikou. Co si pod tím máte představit? Především užitkové a ozdobné předměty. To skvělé na práci s keramikou je, že záleží jen na vaší fantazii a při dodržení správného postupu si můžete vytvořit originální umělecká dílka.

Jak kurz keramiky obvykle probíhá?

V kurzu se naučíte pracovat s hlínou a seznámíte se s keramickými technikami, jako jsou plátová, provázková, válečková  technika a technika „3 druhů hlín“. Odhalíte základy točení na kruhu jako centrování, tažení stěny a základní tvarování.  Zkusíte si ruční tvorbu keramických výrobků, odlévání keramiky do forem, glazování a dekorování.

Komu jsou kurzy keramiky určeny?

Kurzy keramiky jsou určené  všem, kteří chtějí tvořit a to jak dospělým, tak dětem.  Podle toho, pro koho kurzy jsou, je přizpůsoben i obsah jednotlivých kurzů. Ať  už dáte přednost výrobě keramiky na hrnčířském kruhu nebo volné výrobě, fantazii se meze nekladou. Pokud si říkáte, že nejste zrovna manuálně zruční, ale napadlo vás, komu by se to mohlo líbit, věnujte kurz keramiky jako nevšední dárek! Kdo ví, třeba se vám obdarovaný odvděčí vlastnoručně vytvořeným výrobkem.

Co všechno můžu z keramiky vytvořit?

Vytvořit můžete, co vás napadne. Nejčastěji se vyrábí různé dekorativní předměty jako figurky, zvířátka nebo obrázky. Vytvořit lze ale i tak praktickou věc jako jsou knoflíky, stojánky na tužky nebo na svíčky, hodiny,  misky, hrníčky, talíře, džbánky nebo jiné nádoby, které můžete originálně ozdobit. A nebojte se, že se na tyto výrobky budeme muset jen koukat, z keramického nádobí je možno normálně jíst a pít. No, řekněte, jak by vás potěšil hrníček, které vyrobilo vaše dítě?  Nelíbí se vám knoflíky na kabátě? Udělejte si vlastní! Stačí jen zapojit fantazii a určitě vás napadne milion věcí, které byste mohli vyrobit! Většina  dílen má i svou keramickou pec, kde vám vaše dílo vypálí, abyste si ho hned mohli odnést domů. A kdo ví, třeba nezůstane u jednoho povedeného kousku a  zrodí se vášeň, které propadnete. Tak proč to nezkusit?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5134 (magazinolomouc.cz#54)


Diskuze a zkušenosti

Tinka | 15.03.2013 22:19
Kurz keramiky v Olomouci chtěla bych vědět nějaké podrobnosti: cena kurzu, kolik sezení to je a adresa... děkuji moc

Anonym | 18.01.2019 09:31
Kurz keramiky v Olomouci chtěla bych vědět nějaké podrobnosti: cena kurzu, kolik sezení to je a adresa... děkuji moc


Přidat komentář