Rekvalifikační kurzy manikúry a nehtové modeláže Olomouc

Máte problém najít si práci? Přemýšlíte nad tím, že se zkusíte přihlásit do rekvalifikačního kurzu? Zajímá vás kosmetika, úprava nehtů, manikúra? V tom případě by vás mohl zaujmout rekvalifikační kurz manikúry a nehtové modeláže.

Najít si v dnešní době práci, to bohužel není vždycky zrovna snadná záležitost. Vhodným řešením, jak zvýšit své šance na získání pracovního místa, může být absolvování** rekvalifikačního kurzu**. Abyste mohli získat osvědčení pro výkon dané profese, je potřeba si ověřit, zda kurz, který hodláte absolvovat, má platnou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Rekvalifikační kurz – komu je určen?

Rekvalifikační kurzy bývají zpravidla určeny osobám starším 18 let. Další podmínkou je mít ukončené středoškolské vzdělání nebo minimálně základní vzdělání (výše požadovaného minimálního vzdělání záleží na konkrétním rekvalifikačním kurzu). Pro** absolvování kurzu** je také potřeba mít čistý trestní rejstřík a u některých kurzů potřebujete i další doklady, například platné potvrzení o bezinfekčnosti.

Jak dlouhý je rekvalifikační kurz?

Délka rekvalifikačních kurzů záleží jednak na konkrétním typu kurzu, ovšem také na výši vašeho ukončeného vzdělání. Délka rekvalifikačního kurzu pro posluchače, kteří mají minimálně výuční list, bývá obvykle okolo 200 hodin, zatímco délka kurzu pro posluchače, jejichž nejvyšší dosažené vzdělání je základní, bývá obvykle okolo 300 hodin.

Co se vyučuje na rekvalifikačním kurzu manikúry?

Pokud se přihlásíte na rekvalifikační kurz manikúry a nehtové modeláže, budete se učit například předměty, jako jsou anatomie, dermatologie, mikrobiologie, hygiena, onemocnění horních končetin, změny nehtů, celková onemocnění významná z hlediska manikúry, alergie, pracovní nástroje a přístroje, pracovní postupy v manikúře a další. Kromě teoretických předmětů je součástí rekvalifikačního kurzu samozřejmě také praktická příprava. Praktická výuka je ponejvíce zaměřena na přístrojovou manikúru, péči o přírodní nehty, nehtovou modeláž, péči o ruce apod.

Kdy probíhají rekvalifikační kurzy?

Pokud chcete absolvovat rekvalifikační kurz, avšak zároveň u toho máte stálé zaměstnání, nevadí. Musíte si ovšem najít takový rekvalifikační kurz, který je časově uzpůsoben pracujícím osobám, nebo těm, které nemají možnost nebo nechtějí dojíždět na kurzy denně. Rekvalifikační kurzy mohou probíhat každý všední den, avšak pro výše jmenované osoby mohou být uzpůsobeny také kurzy víkendové – který kurz si kdo vybere, to záleží na časových možnostech konkrétního posluchače. Ideální je, pokud počet účastníků rekvalifikačního kurzu není příliš vysoký. Díky tomu totiž budete mít jistotu, že nezůstanete stranou zájmu vyučujícího, ale dostane se vám náležité pozornosti, což je důležité především v případe praktické výuky.

Kolik stojí rekvalifikační kurz?

Ceny rekvalifikačních kurzů bývají různé – pohybují se okolo několika tisíc, v některých případech však můžou stát i desetitisíce – to je vždy odvislé od konkrétního typu kurzu. Pokud jste přihlášení na úřadu práce a pokud rekvalifikační kurz řádně absolvujete od začátku až do konce, můžete požádat úřad práce o peněžní úhradu rekvalifikačního kurzu, který jste absolvovali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5131 (magazinolomouc.cz#7)


Přidat komentář