Tepelná čerpadla Olomouc

Tepelná čerpadla nejsou rozhodně hitem poslední doby, ale jejich výhod využívají lidé již po několik let a zájem o tento produkt rozhodně neklesá, spíše naopak. Proč je tomu tak? Odpovědí existuje mnoho. Pojďme se na ně podívat.

Klimatizace Panasonic

Klimatizace značky Panasonic se vyznačují vysokou kvalitou. Jde o jednoho z předních výrobců chladicí a klimatizační techniky. Klimatizace této značky jsou určeny jak pro domácnosti, ať už do bytů nebo rodinných domů, tak i do kanceláří, firem, komerčních prostor, nebo do velkých administrativních budov.

Výhody klimatizace Panasonic

Mezi přední výhody patří především fakt, že klimatizace Panasonic používají výhradně technologii s inverterovými kompresory a ekologické chladivo konkrétního typu. Klimatizační jednotka je vyrobena tak, aby bylo možné střídat jednotlivé cykly, což znamená, že v letních měsících klimatizace chladí, kdežto v zimním období je schopna vytopit místnost i v případě, že venkovní teplota klesne na – 20 stupňů Celsia.

Tepelná čerpadla Panasonic

Pokud váháte, jakou značku tepelného čerpadla si pořídit, zkuste se blíže informovat na tepelná čerpadla zn. Panasonic. Tyto vykazují totiž až 78% úsporu nákladů na vytápění, což je opravdu hodně. Vyznačují se vysokým výkonem, bezproblémovým chodem, bezporuchovostí. Navíc jsou účinnější než kotle, které vytápí tuhým palivem, plynem nebo elektřinou.

Tepelná čerpadla jsou stále na vrcholu

Ač už se o výhodách tepelných čerpadel hovoří mnoho let, jejich boom stále neupadá. A je tomu dobře. Tepelná čerpadla neustále zažívají boom. Jedná se totiž o velmi oblíbený alternativní způsob vytápění rodinných domů. Tepelná čerpadla šetří až 70% nákladů za energie, u tepelných čerpadel zn. Panasonic je to až 78% těchto nákladů, velmi výhodná je také a to především, velmi krátká doba návratnosti investice, kterou získáte zpátky za tři až deset let. Záleží na více faktorech. Důležité je vybrat správný typ, které Vám poskytne všechny výhody tepelných čerpadel a dokáže Vám, že se investice do něj skutečně vyplatila.

Proč si pořídit tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo bylo před několika lety považováno za něco nadstandardního a drahého, za něco, co jej považováno spíše za drahý výstřelek. Dnešní společnost však přemýšlí jinak. Dovedla je k tomu skutečnost neustálého zdražování zemního plynu a elektřiny. Důvodů pro pořízení si tepelného čerpadla je mnoho. V prvé řadě ušetříte mnoho peněz. Proč vytápět drahým zemním plynem nebo elektřinou, když můžete využívat teplo z okolí domu a výrazně tím náklady na energie snížit?

Princip tepelného čerpadla

Princip tepelných čerpadel je založen na podobném principu, jako fungují chladící zařízení. Tepelné čerpadlo pracuje pomocí kompresoru, který je poháněný elektromotorem. Toto zařízení odvádí teplo ze vzduchu, ze země nebo z vody, dle zvoleného typu tepelného čerpadla, a díky elektrické energii toto teplo předává do topné části kondenzátoru. Odsud je následně předáváno do interiéru, ať už prostřednictvím podlahového nebo teplovzdušného vytápění.

Jak vybrat tepelné čerpadlo

S výběrem tepelného čerpadla si vždy nechejte odborně poradit. Rozhodně se zde vyplatí zkušenosti profesionálů, kteří se prodejem a instalací tepelných čerpadel zabývají. Nejde totiž o levnou záležitost, a aby se Vám investice vložená do tepelného čerpadla skutečně vrátila a to co nejdříve, je nutné vybrat ideální zařízení konkrétně pro Vaši nemovitost. Výběr je ovlivněn podrobnou analýzou okolních podmínek objektu a návrhem celého otopného systému. Velmi důležitý je např.** topný faktor**, kterým se rozumí poměr výkonu vyprodukovaného tepelným čerpadlem ke spotřebě elektrické energie, kterou pro spolehlivý provoz potřebuje kompresor spolu s dalšími částmi topného systému. Tepelná čerpadla se navrhují dle tepelných ztrát. Tepelné ztráty jsou ovlivňovány venkovní teplotou. Proto je při výpočtu nutné vycházet především z místa, kde se dům nebo jiná nemovitost nachází. Např. dva stejné rodinné domy, které však leží každý v jiné oblasti, potřebují naprosto odlišný výkon tepelného čerpadla.

Typy tepelných čerpadel

Typy tepelných čerpadel jsou rozděleny podle toho, odkud odebírají teplo. Zda z vody, ze země nebo ze vzduchu.

Tepelná čerpadla voda / voda

Zdrojem tepla u tohoto typu tepelného čerpadla je spodní voda buď z kopané, nebo z vrtané studny. K výhodám tepelného čerpadla voda/voda patří vysoký topný faktor, nízké investiční náklady a krátká doba návratnosti.

Tepelná čerpadla země / voda

Zdrojem energie u tepelného čerpadla země/voda je zem, ze které se potřebná energie odebírá pomocí kolektoru. Kolektor se ukládá buď do rýh, nebo je uložen ve vrtech. Při realizaci horizontálního čerpadla, které se ukládá do rýh, je velmi důležitá velikost pozemku. K výhodám tohoto druhu tepelného čerpadla patří stabilní topný výkon čerpadla, který není závislý na okolní teplotě. Zde však musíte počítat s vyšší pořizovací cenou a s nutnými zemními pracemi na svém pozemku.

Tepelná čerpadla vzduch / voda

Jedná se o nejčastěji využívaná tepelná čerpadla. Vnitřní jednotka tepelného čerpadla se umísťuje do interiéru objektu, např. do koupelny, do provozní místnosti, apod. Tato tepelná čerpadla jsou velmi spolehlivá i při nízkých venkovních teplotách, které spadnou až ke 20 stupňům Celsia pod bod mrazu. Vnější jednotka tepelného čerpadla se umísťuje na volné prostranství, což zajišťuje neustálý přívod vzduchu. Výhodou je vysoký topný faktor, optimální poměr ceny a výkonu a také fakt, že tepelné čerpadlo se dá instalovat takřka kdekoliv.

Bytová klimatizace

Klimatizace v dnešní době nechybí téměř v žádné moderní domácnosti. Poskytuje vyšší komfort bydlení a má za následek i výrazně nižší úspory. Díky klimatizaci bude teplota vzduchu i vlhkost vzduchu v interiéru vyvážená. Kvalitní klimatizace zaručuje tichý provoz, jednoduché ovládání a čistý vzduch pro všechny obyvatele domácnosti. Některé druhy klimatizací můžete používat nejen v letních horkých měsících, ale také v zimě, kdy se dá klimatizací vytápět prostor. Vždy se vyplatí investovat do moderních typů klimatizací, které zajišťují úsporný provoz. To zaručuje i značka Panasonic. Zeptejte se svého prodejce na možnosti a výhody bytové klimatizace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5142 (magazinolomouc.cz#75)


Přidat komentář