Finanční poradce Olomouc a okolí

Máte rádi peníze? Někdo nepokrytě přiznává, že chce mít hodně peněz, jiný zase ví, že peníze štěstí ani lásku stejně nepřinesou. Ať je to tak nebo tak, v dnešním provázaném světě se bez peněz neobejdeme.

Peníze byly a budou, i když my tady už dávno nebudeme, toť známé motto. Peníze nejsou v životě to nejdůležitější, ale přesto si musíme přiznat, že pokud je jich málo, přicházejí problémy. Jak naložit se svými penězi, abychom nikdy neměli nedostatek a nemuseli litovat špatných rozhodnutí?

Finanční poradce Olomouc a okolí

Čeká Vás důležité rozhodnutí ohledně peněz? Chcete si vzít hypotéku, úvěr, pojistit se, anebo se rozhodujete, kam své peníze investovat či jaké spoření zvolit? Informace můžete hledat například na internetu na stránkách zaměřených na finanční tématiku, popovídat si s kamarády v hospodě, anebo se přihlásit na zaměřené internetové diskusní servery.

Výhodné může být také kontaktovat nezávislého finančního poradce. A proč nezávislého? Protože jedině nezávislý poradce pro Vás vyhodnotí veškeré finanční produkty dostupné na našem trhu a nejen ty, které nabízí jeho zaměstnavatel.

Nezávislý finanční poradce se v bankovních i nebankovních a pojišťovacích produktech dokonale vyzná a podle toho, co požadujete, vybere a doporučí produkt aktuálně nejvhodnější pro Vaše potřeby a rovněž odpovídající Vašim možnostem.

Finanční poradenství je obvykle bezplatné a nijak Vás nezavazuje k uzavření jakékoliv smlouvy. Proto se nebojte kontaktovat nezávislého finančního poradce, třeba ještě dnes.

Finanční gramotnost Olomouc a okolí

V souvislosti s penězi se posledních několik let stále častěji mluví o tzv. „finanční gramotnosti“. Možná se Vám může zdát divné, co se ještě dá naučit o penězích, vždyť stačí umět je spočítat a to je snad všechno, ne? Jenže tak jednoduché to zdaleka není. Kdyby ano, nekončily by tisíce lidí měsíčně v exekuci.

Na kurzech finanční gramotnosti, které bývají zpravidla bezplatné a otevřené všem zájemcům, se dozvíte například důležité pojmy, které je třeba znát v případě, že si chcete vzít půjčku nebo hypotéku, jak to u půjček chodí s úroky a kolik peněz nakonec vlastně zaplatíte. Díky několika jednoduchým poznatkům si můžete vypočítat, zda vůbec bude ve vašich silách půjčku řádně a bez problémů splácet.

Finanční poradce Olomouc a okolí

Mnoho lidí si stěžuje, že jim nezbývají žádné peníze, že nedokáží nic ušetřit a že i vlivem toho se mnohdy dostanou do dluhů. Na kurzech finanční gramotnosti si proto ukážete také, jak se svými penězi efektivně hospodařit.

V podstatě se nejedná o nic složitého. Je ale nutné si sednout a pečlivě vypsat všechny své příjmy a následně veškeré výdaje do posledního haléře.

Vytvořte si jednoduchou rozvahu příjmů a výdajů

Příjmy dejte na jednu stranu a výdaje na druhou – vznikne jednoduchá rozvaha. Na straně příjmů zřejmě nic nenaděláte, pokud se Vám nepodaří najít nějaký přivýdělek nebo lepší zaměstnání, což ale většinou nejde tak snadno.

Zato na straně výdajů je možné provést změny až překvapivě snadno. Po pečlivém zvážení většinou přijdete na to, že část výdajů není nezbytně nutná a je tak možné je zredukovat. Co třeba předplatné novin nebo časopisů – všechny informace dnes již najdete na internetu. Dále se zaměřte na účty za telefon – nevoláte zbytečně hodně? Neutrácejí děti za telefonování více než by měly? Nepoužíváte nevýhodný a zbytečně drahý tarif? Nevyjde Vás levněji použít na část komunikace e-mail, ICQ, skype nebo třeba internetové SMS, které jsou stejně jako všechny předchozí komunikační kanály zcela zadarmo? A co oblečení? Je nutné kupovat si nové kousky každý měsíc? Ušetřit se dá i na cestování, například díky pořízení dlouhodobé jízdenky na MHD nebo vlak. Šetřit se dá také na vodě například pořízením úsporných vodovodních baterií anebo tak, že budete prát teprve tehdy, až se naplní kapacita pračky atp.

Dále jsou zde výdaje, které nejsou úplně nutné, které představují jen jakési zpříjemnění, například dovolená u moře, nový nábytek, nové auto atd. Všechny tyto věci si raději pořizujte teprve tehdy, až si na ně ušetříte. Brát si na ně půjčku je totiž většinou cesta do pekel.

Když se podíváte, kde všude se dá ušetřit a začnete se snažit, většinou zjistíte, že dokážete ušetřit i několik tisíc měsíčně nebo až desetitisíce korun ročně. A to už za to určitě stojí.

Půjčky, hypotéky a refinancování Olomouc a okolí

Chcete si pořídit nemovitost, nebo nutně potřebujete peníze na jiné důležité výdaje? Před pořízením jakékoliv půjčky zvažte, nakolik ji opravdu potřebujete a zda je skutečně reálné, že budete schopni pravidelně splácet po mnoho let dosti vysoké měsíční splátky.

S výběrem půjčky nebo hypotéky, případně s výhodným refinancováním nebo spojením stávajících půjček Vám rovněž poradí nezávislý finanční poradce.

Investování Olomouc a okolí

Pokud Vás nedostatek peněz netrápí a finanční gramotnost máte dobře zvládnutou, možná právě nyní přemýšlíte o tom, co se svým penězi udělat, aby jen neležely na běžném účtu nebo doma, kde vlivem inflace rychle ztrácejí na hodnotě. Jednou z možností jsou spořící účty anebo investice.

Investovat se dá například do cenných papírů nebo podílových fondů či do akcií. K tomuto jsou však potřeba určité znalosti a zkušenosti. Ty můžete načerpat v odborných publikacích, avšak pokud se Vám nechce zdlouhavě studovat knihy, anebo jim příliš nerozumíte, kontaktujte nezávislého finančního poradce, který Vám problematiku investování osvětlí a doporučí investice vhodné pro začátečníky. Díky nim se budete postupně učit, nabírat zkušenosti a po určité době budete schopni sami investovat.

Investovat lze i mimo bankovní sféru, je však třeba zkušeností

Investovat se dá i jinak než na burze akcií, avšak stejně jako v předchozím případě platí, že byste se neměli hned na začátku pouštět do velkých investicí bez načerpání dostatku znalostí a bez předchozích zkušeností.

Rovněž tak je třeba počítat s tím, že ve většině případů jde o investice dlouhodobé a nikdy nelze stoprocentně očekávat, že se investice vyplatí. Riziko ztráty je většinou přítomné u všech typů investic, a tam kde ne, je to zase vykoupeno nízkým výnosem.

A kam investovat kromě burzy nebo fondů? Možnostmi jsou například zlato nebo jiné drahé kovy či kameny, umění nebo nemovitosti aj. V některých případech se z investorů nakonec stanou nadšení sběratelé – to se může týkat například právě umění anebo starých mincí (numismatika) či známek (filatelie) apod.

Spoření a spořící účty Olomouc a okolí

Dříve velmi populární stavební spoření dnes stále více upadá vlivem výrazného snížení státních příspěvků. Lidé proto častěji volí spořící účty, které sice nemusejí přinést výnosy vyšší než stavební spoření, zato máte peníze kdykoliv k dispozici na rozdíl od stavebního spoření, kde musíte na své peníze čekat celých 6 let, což je velmi dlouhá doba.

Spořící účty nabízejí možnost zvýšit výnosy za předpokladu, že zvolíte termínovaný vklad. Výnos se zvýší, ale po určitou dobu se k penězům nedostanete. Výhodou je, že délku termínovaného vkladu si můžete zvolit sami a některé banky nabízejí již jednoměsíční vklad. Samozřejmě platí, že čím delší vklad, tím vyšší výnos.

Havarijní pojištění Olomouc a okolí

Havarijní pojištění sice neohlídá před případnými zloději a ani nezabrání havárii, ale zamezí finančním ztrátám při nešťastných situacích, která nás mohou kdykoliv potkat. Havarijní pojištění zajistí ochranu Vašeho vozidla před škodami způsobenými havárií, vandalismem, krádeži, případně živelní událostí. Ptáte se, jaká rizika kryje havarijní pojištění? Co ovlivňuje výši pojistného? Na tyto otázky Vám rádi zodpoví profesionálové, kteří poskytnou ochranu Vašemu vozidlu před každodenními nástrahami a riziky. Z rozsáhlé nabídky si určitě vyberete to nejlepší pojištění pro Vás.

Povinné pojištění Olomouc a okolí

Povinné ručení neboli pojištění za odpovědnost z provozu vozidla znamená, že jej musí povinně ze zákona uzavřít každý majitel nebo spolumajitel v České republice registrovaného motorového vozidla. Díky tomuto ručení je zaručena náhrada škody, kterou způsobíme na cestách jiným. Pokud povinné pojištění neuzavřete, můžete dostat pokutu ve výši několika desítek tisíckorun, v některých případech i zákaz řízení na dobu jednoho roku.Pojistná ochrana se navíc vztahuje nejen na majitele vozidla, ale na kohokoliv dalšího, kdo vozidlo v době nehody řídil.

Odpovědnostní pojištění Olomouc a okolí

Odpovědnostní pojištění patří k novým produktům, které pojišťovny nabízejí relativně krátkou dobu. Toto pojištění zejména využívají lidé, kteří v zaměstnání manipulují s drahými technologiemi či stroji a mají strach, že svou nedbalostí tyto stroje poškodí. Odpovědnostní pojištění neboli "pojištění na blbost" se vztahuje na škodu, kterou pojištěnec způsobí třetí straně. Netýká se jen škody způsobené ve výkonu zaměstnáním, ale jakékoliv jiné škody, na kterou je pojistka sjednaná. Proto neváhejte a obraťte se na finančního poradce, který Vám pomůže a poradí vybrat kvalitní a dostupné odpovědnostní pojištění.

Firemní pojištění Olomouc a okolí

Podnikání přináší celou řadu nepříjemných rizik, kterým sice nelze někdy zabránit, ale vhodným pojištěním mohou být eliminovány. Firemní pojištění pomůže zmírnit finanční důsledky nepředvidatelné události a vy se tak můžete i nadále naplno věnovat rozvoji svého podnikání. V dnešní době pojišťovny nabízejí firmám a podnikatelům takové služby, které odpovídají právě jejich potřebám. Tyto balíčky jsou nastavovány tak, aby rozsah rizika odpovídal parametrům dané společnosti podle obratu, velikosti majetku a počtu zaměstnanců. Do základní kategorie firemního pojištění se zahrnuje pojištění majetku, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění právní ochrany, pojištění finančních ztrát, pojištění pohledávek.

Pojištění nemovitosti a domácnosti Olomouc a okolí

Pojištění domácnosti a nemovitosti Vám pomůže snížit finanční výdaje za znovupořízení majetku a pojistí Vás proti škodě způsobené například požárem, výbuchem, vyplavením, krádeží či vandalismem, zkratem nebo přepětím, pádem stromů a dalšími neočekávanými událostmi. Výčet rizik, na která se pojištění vztahuje, je stanoven pojistnou smlouvou. Pojištění nemovitosti je možné sjednat na bytové a nebytové jednotky, stavby a rodinné domy, bytové domy, ale také na rekreační objekty, tedy chaty a chalupy. Pojištění se vztahuje pouze na pojištěnou stavbu, nikoli tedy na věci, které tato stavba uvnitř obsahuje. K tomu slouží pojištění domácnosti zahrnující téměř všechny věci, které tvoří vybavení domácnosti - od nábytku přes elektrické spotřebiče až po cennosti a peníze.

Pojistná ochrana (tedy že pojišťovna za vás zaplatí škodu způsobenou ostatním) se navíc vztahuje nejen na majitele vozidla, ale i kohokoliv dalšího, kdo vozidlo v době nehody řídil.

Spolumajitel v České republice registrovaného motorového vozidla a ručení napovídá, že z pojistky je zaručena náhrada škody, kterou způsobíme na cestách jiným.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5147 (magazinolomouc.cz#93)


Diskuze a zkušenosti

Patrik | 21.11.2014 16:03
Re: Finanční poradce Olomouc a okolí Díky za doporučení, pan David je muž na úrovni!


Přidat komentář