Instalatér, topenář a plynař - Olomouc a okolí

Existují práce kolem vašeho domova, které sami většinou nezvládnete. Jednak se jedná o náročné práce, a pak tyto údržby vyžadují profesionální přístup, který zajistí i bezpečí.

instalatérské práceMůžete stát před jakoukoli oblastí údržby domu, vždy je využití služeb firmy nejen komfortní, ale také máte jistotu i profesionálně provedené práce. Tyto služby vám ušetří nejen čas, ale i peníze, protože vy jako laici většinou neznáte nejšetrnější způsoby montáží, produktů a jiných souvislostí. Zároveň ale existují i práce, kde je nejen příhodné si zavolat odborníky. Špatná instalace vás může stát nejen více peněz, ale může být i životu nebezpečná. Zmíníme zejména manipulaci s plynem, potažmo topením, následně i vodou. Až si tedy budete zařizovat domov nebo jej renovovat, tak začněte od pevných základů. Vždyť právě voda, plyn či topení představují základy fungování a komfortu každé domácnosti.

Zajímá vás, jaké služby se skrývají pod uvedenými pojmy?

Instalatérské práce

Kdy využijete služeb instalatéra? Nabízí se hned v počátku realizací. Pokud stavíte dům, potřebujete zařídit rozvody vody, vodovodní baterie, zařízení a to nejen venku, ale i uvnitř. V této počáteční fázi máte výhodu, protože budete vědět, kde všude rozvody vedou. Není výjimkou, že obyvatelé, kteří zakoupili dům už po majiteli, byli jednoho dne překvapeni, když měli vodu ve zdi, kde by neměla vést voda. Pokud se tak událo v ložnici, nikdo by zde vedení nečekal, ale noví majitelé netuší, že dřívější obyvatelé domu zde měli ložnici. Toto zjistili až po bourání, že vodovodní potrubí vede i tam, kde by to nečekali. Rozvody vody se také provádí, když renovujete, protože materiál potrubí je zapotřebí obnovit stejně jako jiné součásti stavby. Mohou být zanesené, což znesnadňuje nejen odtok vody, ale i přívod.

služby instalatéraNabídka služeb instalatéra

Můžete si vybrat z velké nabídky,** instalatérské práce** jsou z obvyklých služeb firem specializujících na instalatérství, topenářství a plynařství nejrozmanitější. Jedná se totiž o vícero sfér. Nemusí se vždy jednat jen o klasické rozvody, ale záleží na tom, co konkrétní firma nabízí. Pokud si budete objednávat služby firmy nebo řemeslníka, tak mu nejprve specifikujte, co všechno si budete přát. Můžete třeba chtít rozvody vody, venkovní i vnitřní, instalaci spotřebičů nebo zařízení koupelny. Podívejme se na jednotlivé služby z hlediska základního rozdělení, na venkovní a vnitřní.

Rozvody vody v interiéru

Tyto rozvody vody se provádějí uvnitř staveb. Pokud nejprve stavíte dům, tak pro firmu je nejvhodnější dle stavby a rozmístění pokojů určit, kde rozvody budou, protože je dům před realizací. Pokud chcete rozvody do již postaveného domu, tak samozřejmě musíte počítat s vybouráním a možná i jinými službami, protože se touto činností zasáhne do objektu. Některé starší stavby tyto práce nemusí snést a je třeba podpořit i statiku domu a provést další rekonstrukce. Pokud se ale vrátíme zpět k vodovodním pracím, tak zde se jedná o rozvržení vodovodních potrubí a spojek, ohřev vody, napojení potrubí na vodovodní baterie, instalace baterií a kompletní zařízení kuchyní nebo koupelen. Firma kompletně navrhne rozvody podle vašich představ nebo vám pomůže s rozhodováním a doporučí vám nejvhodnější realizaci. Následně jednotlivé rozvody kompletně položí.

rozvody v exteriéruRozvody vody v exteriéru

Zde se pracuje na venkovním prostředí. Jedná se především o služby ohledně kanalizace. Často se stává, že na určitém místě mají lidé zastaralý odpad, který vede potrubím po zahradě a voda se vylučuje přímo do země. Pak si lze objednat kanalizaci, kdy se do systému zapojí více domů najednou. Zde je třeba, aby se daní obyvatelé dohodli, při množstevních objednávkách můžete mít výhodnější práce. Poté se hledá vhodná cesta rozvodu kanalizace, tedy spojnice potrubí, protože odpad je vždy odváděn jen jednou cestou. Pokud je potrubí delší, tak po určité vzdálenosti je vždy místo, kam musí mít přístup kontrola. Stává se tedy, že ze tří domů jeden z majitelů musí umožnit jednou za čas vstup kontrole na svoji zahradu, aby se kontrolovala funkčnost potrubí. Někdy vyvstává problém s tím, že jeden dům nemá zájem o kanalizaci. Pokud se jedná o rohové stavení, tak toto lze řešit, hůře je v případě prostředního domu v řadě. Zde se pak volí cesta, že se potrubí vede pod zahradou nebo jinak mimo pozemek daného domu.

Topenářské práce

Zde se nabízí montáže, rekonstrukce, údržba nebo kontrola topných systémů jako jsou radiátory, kamna či krby. Zde si dávejte pozor na bezpečnost, protože v případě špatného fungování tepla může nejen vybuchnout plyn, ale také se může vznítit kouř a to má pak za následek nenávratné a fatální škody. Topenář nabízí realizace radiátorů, kotlů a rozvodů, montáž měřicích a regulačních zařízení, regulačních či termostatických ventilů. Nabízí se i instalace čerpadel, a protože k topnému systému patří i zateplení, tak ani toto nelze vyloučit. Investujte hlavně do kvalitních systémů. Spousta lidí má například problém s některými kotli, nechte si poradit od známých, s čím mají nejlepší zkušenosti a dejte na doporučení od několika odborníků. Opravy nekvalitních systémů by vás posléze stály hromadu peněz a i energie.

rozvody plynuPlynařské práce

Zde se nabízí montáže kotlů a rozvodu plynu. Plynové připojení je dnes důležité nejen z toho hlediska, že se plyn využívá ke sporáku, ale čím dál více lidí topí plynem, kdy si zařizují různé kotle a karmy. Manipulace s plynem je ovšem velmi nebezpečná, proto by ji měl provádět odborník. Nechte si tedy rozměřit a navést potrubí, a pokud jej máte na zahradě, tak včas informujte jakoukoli firmu, která vám bude na zahradě provádět určité práce, že v daném místě vede plyn. Jeho rozkopnutí by bylo nebezpečné.

Nabídka služeb plynaře

Už jsme nadnesli plynové spotřebiče, rozvody plynu, instalace apod. I zde nezapomínejte na pravidelnou kontrolu. Například správné fungování kotle je důležité a i když moderní systémy dnes mají velké množství pojistek, tak raději zavolejte odborníky, pokud kotel signalizuje chybu.

Instalatérské, topenářské a plynařské práce patří ke službám, kde nesmíte šetřit. Investujete do budoucna a také eliminujete riziko škod, které vznikají v důsledku špatné instalace, která může znamenat i nebezpečí. Nechávejte si systémy rovněž pravidelně kontrolovat, protože jejich špatná práce pak způsobuje nejen nadměrný odběr energie, špatnou funkčnost, ale mohou být pro vás i , opět, nebezpečné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5160 (magazinolomouc.cz#67)


Přidat komentář