Kamna a krby Olomouc

V době, kdy dochází k neustálému zdražování energií, si stále více majitelů domů pořizuje krbová kamna nebo krby, díky čemuž lze ušetřit nemalé peníze. Mimo to, dokáží kamna nebo krb vykouzlit dokonalou pohodovou atmosféru.

Kamna a krby

Kamna a krby provází člověka již od nepaměti, kdy byly a jsou zdrojem tepla v domě nebo sloužily k přípravě pokrmů.** Krb nebo krbová kamna** jsou nejen zdrojem tepla, ale také určitým symbolem rodinného klidu a domácí pohody. Díky neustále rostoucím cenám za energie, jsou kamna a krby stále populárnější také z úsporných důvodů. Krásná kamna nebo krb v neposlední řadě zkrášlí každý interiér a může se stát jeho dominantou. V současné době je možné vybírat z nepřeberné škály různých typů a druhů kamen od mnoha výrobců, které se vyznačují dokonalým zpracováním a vysokou účinností. Krby a kamna jsou většinou vybaveny kvalitními teplovodními nebo teplovzdušnými** krbovými vložkami.** Jestliže naopak toužíte po kvalitním a originálním krbu, který bude odpovídat přesně vašim požadavkům, je možné oslovit profesionální firmu, která se výstavbou krbů zabývá. Specializované kamnářské firmy jsou schopné postavit i originální kachlová kamna, rozvést teplo do dalších místností apod.

Krbová kamna - výhody, druhy

V současné době se staly velice oblíbeným zdrojem tepla krbová kamna, kterých je na trhu nepřeberné množství. Výhodou krbových kamen je to, že je lze libovolně přemísťovat, je možné je dodatečně kamkoliv umístit, vypadají atraktivně a hodí se do každého interiéru. Dnes si zákazník může vybírat z kachlových krbových kamen, litinových, ocelových, mohou být s výměníkem, na pelety apod. Krbová kamna jsou opatřena velkým ohnivzdorným prosklením, díky čemuž je možné si vychutnat plápolající oheň. Moderní krbová kamna navíc vynikají také vysokou účinností. Kachlová krbová kamna se déle nahřívají, zato však déle udrží naakumulované teplo, které vydávají do prostoru. Litina, z které jsou některá krbová kamna vyrobena, má také vynikající vlastnosti. Litina má schopnost vydávat teplo rovnoměrně a to i dlouho poté, co kamna vyhasla. Litina je vysoce odolná vůči přehřátí, díky čemuž se kamna nedeformují ani při opravdu vysokých teplotách. Jak již bylo výše zmíněno, kamna mohou být vybavena výměníkem, díky čemuž je možné je napojit na stávající topný systém a využít vzniklé teplo pro vytápění dalších místností. V kamnech se topí dřevem, dřevěnými briketami nebo uhlím. Na trhu jsou k dispozici také kamna na pelety.

Krby - výhody, druhy

Krb může být jednak s otevřeným ohništěm, nebo s uzavřeným, vybaven** krbovou vložkou**. Mezi největší výhody krbu patří fakt, že může být postaven přesně dle vašich představ, nebo dle návrhu architekta, aby přesně zapadl do vašeho interiéru. Při stavbě se postupuje tak, že se topeniště nebo krbová vložka postupně obestavuje žáruvzdorným materiálem, šamotovými cihlami, apod U** krbu** bývá vzduch tzv. nasáván ve spodní části obestavby, dále proudí do horké krbové vložky, kde se ohřívá a následně je předáván zpět do místnosti. Teplý vzduch může být dále z krbu rozveden i do dalších místností. Krb může mít v podstatě jakýkoliv design, může být obložen cihlami, obklady, kamenem apod. V současné době je krb v interiéru častěji vybaven speciální krbovou vložkou, která lépe využije tepelnou energii, přičemž otevřené ohniště je spíše výjimkou.

Krbové vložky

Aby byl krb co nejúčinnější, je dobré jej vybavit vhodnou krbovou vložkou. Jak je již uvedeno, krbové vložky se zasadí do obestavby, která může být postavena z různého materiálu. Dnes je k dostání nepřeberné množství různých typů krbových vložek, které se od sebe mohou lišit výkonem, cenou, kvalitou, způsobem prosklení, otvíráním apod. Při výběru krbových kamen nebo krbové vložky je vždy lepší se poradit s odborníkem, který Vám spočítá optimální výkon, aby nebyla místnost zbytečně přetopená a vysušená anebo naopak.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5158 (magazinolomouc.cz#63)


Přidat komentář