Nábytek na míru - Olomouc

Chcete mít doma jedinečný nábytek, kterým se nikdo jiný nemůže chlubit? Máte speciální potřeby, kterým běžné nábytkové produkty nevyhovují? Nechejte si sestavit nábytek na míru.

Výhody zakázkového nábytku

Dnes je rozhodně mnohem větší nabídka produktů v oblasti nábytku než dříve. Přesto jsou lidé, kteří mají jiné představy nebo potřeby a jednotné produkty nesplňují jejich očekávání. V tomto případě je tu výroba na zakázku. Ta se přizpůsobí zcela vašim požadavkům. Můžete kombinovat různé materiály, barvy, součásti interiéru, ale také můžete zvolit vhodnou velikost a rozměry. Jsou totiž lidé, pro které jsou standardní rozměry běžného nábytku nevhodné. Buď jsou různé poličky nebo odkládací plochy vysoko anebo se zase příliš vysoký člověk musí neustále ohýbat třeba nad dřezem, což samozřejmě neprospívá zádům. Nejen z těchto důvodů byste si měli nechat udělat nábytek na míru. Přeci jenom je to dlouhodobý efekt a jedná se o prvky, které na vás dennodenně působí. Pokud budete mít pěknou skříň, tak pohled na ni ve vás budete navozovat už pozitivní energii. Jestli zvolíte praktickou kuchyni, tak si v mnohém usnadníte práci u vaření. Možností máte spousty.

Výroba zakázkového nábytku – jaké služby můžete využít

Než zavoláte firmu, která vám vytvoří nábytek nebo některé součásti interiéru na míru, tak jistě budete mít už nějakou skoro jasnou představu a požadavky. Ty následně zkonzultujete s odborníky, kteří si prohlédnou daný prostor, aby věděli, jaké mají možnosti. Pomocí jejich zkušeností pak získáte některé tipy a návrhy, jak vaši představu ještě vylepšit. Až dojdete k nějaké ucelené dohodě, tak vám firma může nabídnou vizualizaci projektu, kdy budete mít více jasno, jak bude váš nový interiér vypadat. Rovněž je vypočtena i předběžná kalkulace prací, která obvykle bývá v odhadu vyšší, abyste počítali s určitým finančním maximem. Na základě těchto podkladů se pak korigují jednotlivé požadavky a odborníci se pouštějí do práce.

Výroba zakázkového nábytku – kde se služby poskytují

Existuje několik možností, které výroba zakázkového nábytku nabízí. Může se jednat o doplňky do bytu, což je nábytek samotný anebo se více zasahuje do interiéru, kdy se montují různé kuchyňské linky.

Bytový nábytek

Interiérové produkty do obývacího nebo dětského pokoje, ložnice, kuchyně, předsíně či jiných prostor. V případě obývacího pokoje se jedná i o jakousi reprezentační místnost bytu, protože se zde jednak nejvíce schází celá rodina a tráví zde chvíle volna. Pak se do této místnosti zvou i různé návštěvy, proto by prostor měl mít takové dispozice, které zajistí všem pohodlí. Myslete tedy na různě variabilní nábytek. Pokud jste sami doma, stačí vám jen jeden odkládací stolek, ale když přijdou přátelé, tak každý z nich si bude chtít třeba odložit skleničku. Abyste každému poskytli nějaké to místo, tak můžete velký stolek rozložit a každému přiřadit menší stoleček.

Nábytek v ložnici

Nezapomínejte, že nábytek v obývacím pokoji má být nejen esteticky pěkný, ale také praktický. Pokud máte třeba malé děti nebo vám po bytě pobíhají zvířata, tak vybírejte raději odolnější materiály, které dovádění ratolestí a zvířat vydrží.

V souvislosti s dětmi ještě zvažte, jestli nepotřebujete spíše oblejší hrany nábytku, aby se děcka neporanila o ostré části nábytku. Sice existují různé nástavce a zábrany, ale přeci jenom je to už rušivý element na nábytku. Když se přesuneme k ložnici, tak zde se jedná o místo, kde čerpáte síly. Proto volte zejména takové barvy a materiály, které vás zklidní. I když se vám třeba líbí červená barva, tak zvažte, zda vás nebude dráždit. Není to pravidlem, někomu sytost červeně nevadí, ale jiné povahy by mohl takový kolorit utlumit. Přemýšlejte také nad materiály nábytku. Pokud zvolíte kov, sklo a studenější barvy, tak jste nejspíše vyznavači moderního stylu. Dřevo, látkové doplňky a teplejší odstíny jsou zase symbolikou tradic.

Nábytek v dětském pokoji

Dostáváme se k interiéru dětského pokoje. Zde mějte na paměti, že nejenom vkus, ale i potřeby dítěte se postupně změní. Tudíž, zatímco ostatní části domova vám mohou ve své podobě vydržet celý život, dětský pokoj vyžaduje obměnu. Zhruba tak třikrát do dospělosti. Je to v dobách předškolního věku, školního věku a období dospívání. Dítě si totiž spíše nejprve hraje, proto uvítá různé úložné prostory a zákoutí, kde si může hrát na schovávanou. Když začne chodit do školy, tak potřebuje už nějaký stolek a židli na vypracovávání domácích úkolů, dnes je i pomalu nezbytné mít v pokoji i počítač. V tomto případě a následně i v období dospívání je třeba měnit nábytek i z důvodu růstu dítěte. Nevhodnost velikosti stolku a židle mohou totiž způsobit dítěti trvalé problémy nejenom se zády. Špatné sezení má dopad i na šlachy, kyčle a pokud dítě píše v nepohodlí, tak může mít i na rukou záněty šlach.

Montáž kuchyňských linek

Přehlednost, praktičnost, útulnost a užitečnost. To jsou základní požadavky na kuchyňskou linku, protože někteří lidé vaří s oblibou, ale pro některé je to povinnost obstarat rodinu. Proto je co nejvhodnější si toto místo navrhnout tak, aby byl pohyb zde co nejsnadnější. Zvažte, jak chcete uspořádat sporák, dřez a pracovní desku, protože přenášení jídla je díky vhodné kompozici linky snazší. Promyslete i kolik poliček chcete, jak mají být členité a jak mají vypadat, abyste věděli, co kde máte. A také využijte i možnosti zapracování spotřebičů (myčka, lednice, roboty apod.) do kuchyňské linky.

Montáž dveří

Dominanta každého pokoje. Vybírejte takové, které barevně ladí a jsou praktické. Pokud chcete mít více soukromí, tak spíše nevolte prosklené výplně, ale spíše celodřevěné varianty. Rovněž se vám nabízí možnost zasunovacích dveří, které nijak nebudou vadit v prostoru a budou opticky zmenšovat místnost.

Montáž skříní

Skříně vytváří prostor, kam toho můžete hodně schovat. Neznamená to ale, že se jedná o zakrytí určitých věcí do prostoru, kde není vidět, tudíž tam bude vládnout chaos. Vyberte si takové členění, ve kterém se vyznáte. Využijte možností, kdy budete mít výsuvné držáky, díky kterým si pohodlně můžete vysunout prádlo do prostoru a snadněji najdete vámi hledaný kousek. Nechte si ve skříni větší zázemí pro lux nebo žehlící prkno, které můžete rovněž schovat.

Dobře si rozmyslete, jak se budou členit poličky, šuplíky a zásuvné koše. Jsou věci, které můžete nějak nashromáždit pospolu, ale pak máte drobnosti, na které je třeba vidět, protože snadno zapadnou.

Nábytek a jiné interiérové prostory vyrobené na míru jsou nejen užitečné. Jejich podoba vám vytváří komfortní prostředí, které má být i esteticky příjemné. Nechte si proto udělat interiér na míru, do kterého se budete rádi vracet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5161 (magazinolomouc.cz#72)


Přidat komentář