Zednické práce Olomouc

Stavba, přestavba, rekonstrukce, modernizace, oprava, zde všude jsou zapotřebí zednické práce. A protože zednické práce jsou náročné na perfektní a odborné provedení, je důležité objednat je u odborníků.

Jakákoli stavba, rekonstrukce, úprava nebo oprava objektu znamená potřebu zednických prací, které musí být provedeny v co nejlepší kvalitě. To rozhodně nezvládne žádný amatér, který se pouští do stavebních prací svépomocí. Zednické práce jsou náročné na znalost technologií, materiálů, a to těch moderních i starých. Skloubení dnešních moderních postupů a těch dřívějších vyžaduje zkušenosti, znalosti i značnou dávku zručnosti. Zedník toho však musí umět ještě mnohem více. Musí umět stavět pomocí suché výstavby, stejně jako mokré. Musí znát zpracování moderních materiálů, způsoby, jak je využít i jak dokončit povrchovou úpravu. Samozřejmostí je, že zedník ví jak upravit zeď proti vzlínání vody dříve, než ji zateplí, stejně jako umí obkládat zdi i dláždit podlahu. Zedník je zkrátka profesionál, který umí splnit všechna stavební přání svého klienta.

Zednické práce

Patří mezi stará řemesla, která se neustále vyvíjejí. Stavebnictví jde stále dopředu a tak dnes existuje velké množství materiálů a technologií, které jsou stále lepší, kvalitnější a umožňují stavět i rekonstruovat tak, aby objekt poskytoval maximální pohodové bydlení za minimální ceny. Přitom nové materiály umožňují stavět i tam, kde to před časem nebylo vůbec možné. Umí si poradit s rekonstrukcemi historických i starých budov, stejně jako klasických panelových a bytových domů. Profesionálové zásluhou neustálého sledování nabídky trhu a vzdělávání se, si umí poradit s každou stavbou. Ať již určenou k trvalému bydlení, k rekreačním účelům, nebo k profesionálnímu využití.

Mokrá výstavba

Jde o zednické práce, které využívají ke stavbě klasické metody. Tedy materiály jako je cement, písek, voda, vápno, cihly, tvárnice a podobně. Samozřejmě i zde existuje celá řada moderních materiálů. Sám zedník vám doporučí ten, který materiál a technologii pro vámi požadovanou stavbu. I klasická výstavba a klasické materiály dostaly moderní podobu a vlastnosti. Zásluhou toho jsou zdravotně nezávadné, mají lepší tepelné vlastnost, a delší životnost. Přitom často je s nimi jednodušší práce.

Suchá výstavba

Jde o stavbu, kde se nevyužívá klasických zdících materiálů. Ty zde nahrazuje dřevo, dřevovláknité desky a především sádrokartonový systém. Dřevěných materiálů se využívá u moderních nízkoenergetických dřevostaveb. Sádrokartonové systémy si našly své místo téměř všude. Mohou za to jejich vynikající vlastnosti, rychlá montáž a nízká cena. Zásluhou moderní suché výstavby je možné stavět tam, kde je omezená nosnost zdí. Toho se využívá u přestavby bytových jader, u půdních vestaveb, ale i u všech modernizací a změn dispozičních řešení.

Moderní sádrokartony

Moderní sádrokartonové systémy dnes nabízejí širokou škálu sádrokartonových desek s různými vlastnostmi. Pokud se rozhodnete pro stavbu pomocí sádrokartonového systému, pak určitě volte celý systém od jedné firmy, a určitě ne z hobby marketu. Objednání sádrokartonového systému nechte na odborné firmě, stejně jako montáž. Tak získáte vysoce kvalitní stavbu, která bude funkční, trvanlivá a krásná. Zkrátka podle vašich představ. Sádrokartonový systém se skládá z lehkých profilů, do kterých se montují sádrokartonové desky. Pro každou část interiéru existují vhodné desky. Tedy do koupelny jsou desky odolné vlhku, na půdní vestavbu protipožární, pro oblouky a tvarování jsou tenké sádrokartony, pro podlahový systém sádrokartony s vysokou nosností, a pro odhlučnění je tu modrá sádrokartonová deska. Je jich samozřejmě ještě mnohem více. Opravdu, pro každé přání je tu sádrokartonová deska. Mnoho lidí se obává nízké nosnosti sádrokartonových desek. To však není na místě. Sádrokartonový systém není nosný tak, že by se na něm postavilo další patro. To opravdu nelze. Ale, co se týče zavěšení běžných předmětů, stejně jako například těžkých kuchyňských skříněk, tak to není problém.

Obkladačské práce

Obkladačské práce patří mezi vysoce odborné práce. Možná, že se mnou někdo nesouhlasí, ale názor změní okamžitě, když si koupí krásné obklady a dlažbu a nechá si je položit někým, kdo tuto práci neumí. Dívat se pak na takto obloženou koupelnu, přináší jen zlost. Obkladačské práce jsou velmi náročné na provedení, na znalost jednotlivých druhů kachlí a jejich pokládky a také na umění obkládat podle kladečského plánu. Ten je zapotřebí vždy, když jde o pokládku se zajímavými skládanými vzory. Odborníci toto vše umí a zásluhou jejich perfektní práce bude na nové kachle vždy krásný pohled.

Kvalitní omítky

Doba, kdy se omítalo tak, že omítka tvořila velmi silnou vrstvu, je dávno pryč. Moderní omítky sice také vyrovnávají zeď, ale již nejsou tak silné, a často mají i další vlastnosti. V nabídce najdete omítky vnitřní a venkovní. Vnitřní omítky se často dělí podle nanášeného materiálu. Pak může jít o omítky sádrové, štukové, dekorační, broušené, probarvené, polymerové a mnohé další. Nejčastěji se využívají omítky štukové nebo sádrové. Štukové omítky se využívají pro všechny vlhké prostory a zejména na klasicky zděné zdi. Vyrábějí se v různé zrnitosti, což vytváří strukturu povrchu zdi. Vybrat si můžete z asi deseti druhů zrnitosti povrchu. Sádrové omítky se používají do suchých prostor. Nejčastěji na sádrokartonové desky. Jsou zcela hladké a sádrokartonovým příčkám dají vzhled klasické zdi. V moderních interiérech se používají i dekorativní omítky. Zde vám pomůže zedník s jejich výběrem. Vybrat si můžete podle vzoru, nebo vám může i sám navrhnout nejkrásnější a nejpůsobivější provedení.

Barevné fasády

Moderní fasády vynikají nejen krásou, ale i vysokou kvalitou. V nabídce je celá řada druhů venkovních omítek. Jejich složení by mělo odpovídat kvalitě zdi, která bude omítána. Proto je na odborníkovi, kterou fasádní, nebo venkovní, omítku zvolí. Velmi často se omítky kombinují i se zateplením. Fasáda bývá dnes velmi krásně zbarvená. Vhodné je kombinovat podezdívku, fasádu i všechny ostatní části domu tak, aby ladily. Konečným nátěrem každé nové fasády by měl být antigraffiti nátěr. Ten novou omítku ochrání před sprejery a všemi vandaly.

Zateplení pro každý dům

Pokud dům zateplíte, pak získáte lepší tepelnou pohodu, krásný vzhled domu a roční úsporu na nákladech za vytápění. Ta vám časem vrátí investované peníze. Zateplit je možné každý objekt. I ten, který je vlhký. Profesionální odborník vám po prohlídce objektu a v případě potřeby i po rozboru stávající omítky nabídne možná řešení. U suchých objektů je nejvhodnější kontaktní zateplení. U problematických pak bezkontaktní, které umožní budově dýchat. Zateplení dostane barevnou fasádu, nebo může být i formou desek, které již mají z venkovní strany konečnou podobu. Ta může být v různých zajímavých dekorech. S výběrem správného zateplení vám poradí odborník.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5165 (magazinolomouc.cz#80)


Přidat komentář