Cvičení power plate Olomouc

Power plate je oblíbeným druhem cvičení jak u žen, tak u mužů. Co je důležité, u cvičení na power platu se setkáte s viditelnými výsledky už po pár návštěvách. Důležitá je však pravidelnost v podobě alespoň dvou návštěv power platu týdně.

Power plate s trenérem

Cvičení na power platu je nejlepší vykonávat za pokynů trenéra. Nejedná se o žádnou doplňkovou službu, za niž si člověk musí připlatiti. Většina power plate studií je koncipována právě jako cvičení s trenérem. Můžete se setkat i s power plate stroji, které jsou volně přístupné bez trenéra, například ve fitness centrech. Samostatné cvičení však nedoporučujeme, pokud jste na stroji power plate ještě nikdy necvičili, nebo jste se s ním setkali zatím jen párkrát. Stejně jako většina cvičení, také cvičení na power plate strojích má své náležitosti, které by měl cvičící znát.

Power Play StudioPower Play Studio

 

Vídeňská 10, Olomouc 771 00

**
**

telefon: +420 585 230 354, +420 777 898 308

**
**

email: info@powerplaystudio.cz

Tvarování problémových partií

Trenér Vám poradí přesně ty cviky, které budou zabírat na Vaše** problémové partie**. Před každým cvičením je zvykem se zeptat, zda má někdo konkrétní požadavky, např. vytvarování zadečku či zpevnění břicha, nebo zda chce procvičit partie všechny. Muži mohou bez problému volit** cvičení na power platu místo cvičení v posilovně**. Konkrétní cviky jim pomohou perfektně vytvarovat svalstvo. Ženy většinou cvičí jen pro zpevnění postavy, nikoliv pro nabíraní přílišné svalové hmoty. Obojí je na power platu možné.

Power plate stroj

Power plate stroj funguje na principu vibrací. Veškeré cviky jsou prováděny na vibrační plošině. Stupeň vibrací si zvolíte sami podle potřeby. Někomu nedělají vibrace příliš dobře, proto raději volí nižší stupeň. Vibrace jsou to, čím se power plate liší od jiných cvičebních strojů. Díky nim je totiž účinek cvičení zněkolikanásobněn. Na stroji se rovněž navolí čas, po který budete daný cvik provádět a po který bude stroj vibrovat. Tento čas je buď 30 nebo 60 vteřin. To znamená, že zaujmete cvičící polohu, zapnete stroj s navolením například minuty, ten začne vibrovat a vy po dobu jedné minuty cvik vykonáváte. Po minutě se vibrace vypnou, vy změníte polohu a cvičíte další cvik.

Doba vhodná pro cvičení na power platu

Cvičení na power platu probíhá** 30 až 45 minut**. Mělo by začínat cviky na rozhýbání, postupně přejít v intenzivní cvičení s náročnějšími cviky, a poté by mělo být zakončeno masáží či strečinkem čili protáhnutím. Pro masáž je stroj opatřen speciálním režimem se silnějšími vibracemi. Během cvičení dodržujte pitný režim.

Jak často chodit na power plate

Pokud chcete dosáhnout skutečně viditelných výsledků, je třeba chodit cvičit alespoň 2x za týden. Ideálně 3x týdně. Nechoďte hned ve dnech následujících po sobě. Mezi jednotlivými lekcemi si nechejte 1-2 dny na odpočinek.

Výsledky cvičení na power platu

Cvičení na power platu tvaruje postavu, zmírňuje projevy celulitidy a samozřejmě napomáhá** hubnutí**. Při volbě cviků vyloženě posilovacích, pomáhá k růstu svalové hmoty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5181 (magazinolomouc.cz#79)


Diskuze a zkušenosti

Kamila | 20.11.2013 08:08
Re: Cvičení power plate Olomouc Dobrý den, můžete mi někoho v Olomouci doporučit? Děkuji


Přidat komentář