Prostory pro svatební hostinu Olomouc

Svatba a s ní spojená svatební hostina patří mezi nezapomenutelné okamžiky v životě každého z nás. Právě proto, že se jedná o tak mimořádnou událost, je výběr vhodného místa pro uspořádání svatební oslavy nadmíru důležitý.

Možnosti výběru prostoru pro svatební hostinu

V současné době má každý novomanželský pár na výběr z mnoha možností a způsobů, kde a jak uspořádat svatební hostinu. Při volbě místa uspořádání svatební hostiny je nutné brát v úvahu především počet pozvaných hostů, dále také roční období a v neposlední řadě také vaše představy o hostině. Dle vašich požadavků je tak možné uspořádat svatební hostinu například v příjemné a útulné restauraci, v nějakém romantickém či historickém prostředí, dále třeba venku pod širým nebem na zahradě nebo venkovní terase, apod. Podle počtu hostů, přítomných na vaší svatební hostině a vzdálenosti odkud přijedou, je nutné také myslet na možnost jejich důstojného ubytování, ať již v místě svatební hostiny či v blízkém okolí.

Jak svatební hostina probíhá

Jestliže jste se rozhodli pro svatební hostinu v nějakém restauračním zařízení, či hotelu, měl by takový podnik disponovat zkušeným a ochotným personálem, který Vám rád poradí s výběrem menu a dalšími detaily této výjimečné slavnostní hostiny. Svatební hostina většinou začíná obědem, který má obvykle čtyři chody, a končí večeří. Večeře se skládá nejčastěji ze tří chodů, a to předkrmu, hlavního chodu a dezertu, u oběda je navíc polévka. Při** svatební hostině** nesmí na slavnostním stole chybět dostatek různých pochutin, čerstvé ovoce, sýry apod. Při výběru podniku pro vaši svatební hostinu věnujte také dostatek pozornosti výběru vhodných nápojů, zejména vína, které musí být kvalitní a značkové. S personálem restauračního zařízení byste se měli předem domluvit na množství vína, jeho druhu, značce a samozřejmě také ceně. Jak je již zmíněno, je nesmírně důležité zvolit pro svatební hostinu takový podnik, který bude mít profesionální a vstřícný přístup ke všem vašim požadavkům.

Čemu věnovat pozornost u svatební hostiny

Pokud nechcete mít jen malou** komorní svatební hostinu** s nejbližšími rodinnými příslušníky, je třeba myslet také na doprovodné svatební veselí, které s touto hostinou souvisí. Aby bylo možné tzv. svatební veselí uspořádat, je nutné proto zvolit odpovídající prostory, v kterých bude dostatek místa pro hudbu, tanec, či pro různé svatební zvyky. Na takové veselí by měl být vámi vybraný podnik dobře připraven, případně by měl být schopen zajistit živou, či reprodukovanou hudbu. Svatební veselí probíhá mezi jednotlivými chody, přičemž by se nemělo vynechat zahajovací taneční sólo pro nevěstu a ženicha. Se svatebním veselím také úzce souvisí doba, do kdy může svatební hostina probíhat, což je jedna z věcí, na které je nutné se předem s majitelem či provozovatelem těchto prostor dohodnout.

Na co při výběru prostor nezapomenout

Z výše uvedeného je patrné, že je nutné věnovat výběru vhodných prostor pro svatební hostinu velkou pozornost a nebrat výběr na lehkou váhu. Dnes je opravdu možné uspořádat svatební hostinu na různých i netradičních místech, například na zámku, hradě, či na venkovní terase. V každém případě je nutné se předem informovat na spoustu důležitých detailů, například zda musí být oslava nějak časově omezena, atd. Velkou roli bude také zcela jistě hrát i cena za pronájem prostoru, za jídlo, pití a další doprovodné služby. Jestliže zvažujete možnost uspořádat svatební hostinu venku pod širým nebem, určitě se neobejdete bez přístřešků a tzv. party stanů, aby se bylo možné za náhlého deště kam schovat.Pokud budou mezi účastníky svatební hostiny také děti, je dobré, aby měli na oslavě svůj koutek, kde si mohou hrát a odpočívat. Jestliže bude na svatební hostině větší počet dětí, není špatné pro ně zajistit hlídání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5183 (magazinolomouc.cz#6)


Přidat komentář