Svatební koordinátorka Olomouc

Svatební koordinátorka je poměrně nová pozice, nová služba, která je stále více vyhledávána. Zařídit svatbu do detailů tak, aby vše klaplo perfektně, není jednoduché, ale svatební koordinátorka udělá vše podstatné.

Svatba je obvykle pro snoubence něčím novým, neznámým a proto panuje také plno obav z toho, aby se ve slavnostní den všechno podařilo a uspělo bez úhony. Aby tak bylo zabráněno nesvárům, jež mohou nastat, je pak možností objednat si služby svatební koordinátorky, která se postará o hladký průběh vaší svatby.

Svatební koordinátorka – ano, nebo ne?

Služby svatebních koordinátorek se objevují čím dál častěji a také se o nic stále více mluví. V této souvislosti lidé často přemýšlí, zda tedy při zařizování svatby je dobré si služby svatební koordinátorky objednat či nikoliv. Panuje totiž také mnoho klamných informací o tom, že tyto služby jsou dost drahé a přitom si stejně to podstatné zařídí snoubenci sami. Ano, může se sice stát, ale ne s profesionální svatební koordinátorkou, která své povolání bere jako součástí svého života a je schopna nabídnout stejnou cenu za pronájmy, zajištění, výzdobu a další služby plus ty své, jako když si složitě sami vše najdete, vyhledáte a objednáte. Navíc díky tomu, že se o vaši svatbu postará svatební koordinátorka, máte ušetřeno mnoho času se sháněním a tak podobně, zkrátka to všechno, co na zařizování svatby není moc příjemné.

Co zahrnují služby svatební koordinátorky?

To není úplně přesně dané, protože se může jednat o zařízení svatby od prvních plánů, včetně svatebních šatů, výzdob, hudby, občerstvení, místa atd., až po zajištění hladkého průběhu svatebního obřadu, anebo pak nechat na svatební koordinátorce pouze zajištění místa svatby spolu s občerstvením, výzdobou a hudbou. To ostatní si zajistí snoubenci sami. Možností je několik a podle toho se také odvíjí konečná cena za službu poskytovanou svatební agenturou.

Kde svatba bude

Snad tím nejdůležitějším faktem je to, kde se svatba bude odehrávat a to jak obřad, tak hostina. Protože ne všude je možné svatební hostinu mít, z důvodu kapacity, jiná místa jsou zas moc vzdálená od místa obřadu, takže nastává řešení otázky, zda místo obřadu přesunout, nebo se pak na hostinu přepravit, a to je pak další úkol – jak, čím a tak dále. Mnoho otázek, které je ještě potřeba sladit s termínem svatby (také už mohou být dobrá místa zabraná) a pak řešit i další náležitosti, které se v daný termín musí doladit. Ač se to původně zdá jako jednoduchá záležitost, může jít o zapeklitost, která s sebou ponese mnoho zrádností, ale pro zkušenou svatební koordinátorku poměrně jednoduchý úkol.

Fotograf a video

Dalším nelehkým úkolem může být sehnání dobrého, cenově přijatelného fotografa na svatební den. Nejenže je potřeba si jich několik najít a porovnat jejich práci, ale pak se klidně může stát, že v daný termín svatby již fotograf nebude volný a tak se celý proces opakuje a tak dále. Svatební agentury obvykle spolupracují se svatebními fotografy tak, že mají přehled i o tom zda má v určený termín ten či onen fotograf volno a tak snadno a jednoduše svatbu zařídí. Stejně tak vedou v patrnosti, co daný fotograf umí i neumí a tak mohou nabídnout jasnou službu těm, co mají jistou představu. V tomto ohledu má opět služba svatební koordinátorky plus.

Výzdoba i květiny

Hodně se v posledních letech soustředí na tak zvanou barvu svatby. Pokud nevěsta oznámí, že se bude vdávat, její kamarádky kladou jednu z prvních otázek na téma, v jaké barvě svatba bude. Zvané si tak začnou hledat šaty v této barvě, aby se tak do celého procesu zařadili. No a je také potřeba objednat a zařídit celou výzdobu a nesmí chybět ani květiny. Protože jako snoubenci při zařizování čerpáte z toho, co jste viděli u jiných, a také na internetu, nemáte tolik možností, jako má svatební koordinátorka, jež se v branži pohybuje delší dobu a prakticky denně, tudíž má přehled o momentálních trendech, ví, co kolik stojí a kde se to dá sehnat a zda to není zbytečné, případně, jak ještě jinak se dá výzdoba řešit. Hodně se také řeší květiny. Nezkušená nevěsta tak snáze může při objednávání zapomenout na to, co je potřeba zajistit a kolik květin. Svatební koordinátorka však připomene, kdo všechno musí mít květinu a také jakou a ještě upozorní na možnosti, jaké jsou a které by vás původně ani nenapadli.

Jak spolupráce se svatební koordinátorkou probíhá?

Je to v závislosti na tom, na čem se domluvíte, avšak standardně by to mělo probíhat prvním setkáním, kde sdělíte jako objednavatel vše potřebné, i to, co jak si svatbu představujete, co je potřeba zjistit, co máte, ale co chcete, aby udělala za vás a tak dále. Svatební koordinátorka se obvykle dost ptá, aby vás navedla na možnost, které mohou nastat a tak vás předem upozornila na nebezpečí, nepříjemnosti a tak se tomu předešlo. Setkáte se většinou prvně a domluvíte na dalším postupu. Svatební koordinátorka se vás i zeptá, zda chcete využít i služeb příprav, což znamená kosmetiku, kadeřnici pro vytvoření účesu, ale i obličeje pro svatební den. Na kosmetiku je dobré chodit pravidelně, aby tak pleť byla v ten slavný den perfektní a dokonale ošetřená.

Co se děje ve svatební den?

Práce svatební koordinátorky rozhodně zajištěním neskončí. Je přítomna ve svatební den v důležitou část dne, kdy pečuje o hladký průběh celého dne. To znamená, že hlídá, aby se dostavila jak kadeřnice, kosmetička na líčení, ale i fotograf, kameraman, případně další lidé, jako řidič limuzíny, nebo kočí s kočárem a koňmi a další. Svatební koordinátorka je se všemi ve spojení, má informace o tom, kdy mají dorazit, obvykle je zná, protože s nimi spolupracuje, tudíž také vám, jako nevěstě odpadne mnoho povinností a svůj den si tak můžete náramně užívat. Svatební koordinátorka se postará i o dodávku svatebního dortu a jiných pochutin, sladkostí, včetně občerstvení.

Když zábava vázne

Je také dobré to, že svatební koordinátorka má v záloze celou zábavu a pokud tedy zmíněná zábava vázne, umí to zařídit, aby se lidé bavili. Je vám tak k dispozici a může vám celkově vytvořit svatební program, i jeho části, jako jsou zvyky, hry a další možnosti. Dohlíží na hladký průběh svatby tak, aby se vše naprosto vyvedlo na jedničku a vše klaplo parádně. Vám, jako nevěstě se v mnohém uleví a nemusíte někam volat, nikoho shánět a zajišťovat ve svatebních šatech náhradu za fotografa, který nedorazil.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5188 (magazinolomouc.cz#100)


Přidat komentář