Ozvučení a osvětlení koncertů - Olomouc

Kdo z Vás v životě nebyl na koncertě? Asi téměř nikdo. Víte ale, jak je příprava koncertu náročná? A co je na něm stěžejní? Dokážete si představit koncert bez zvuku a světelných efektů? Čtěte a zjistíte, kde najmout odborníka na světlo a zvuk.

Kulturou žijeme všichni, i když ne přesně tak, jako kdysi. Většina z nás už někdy navštívila a v budoucnu má v plánu navštívit nejrůznější hudební koncerty. Nikdo si ale neumí představit, co všechno takový koncert obnáší a jak je náročný.

Příprava koncertu vyžaduje dostatek času, finančních prostředků, lidské síly, trpělivosti, ale i organizační schopnosti. Organizátoři koncertů jsou během příprav velmi vytížení a všechno musí mít pod palcem. Kromě toho, že vybírají vhodné místo pro koncert či festival, zařizují hosty, nejrůznější povolení, občerstvení, ochranku a spoustu doprovodných služeb, které jsou ale klíčové k celkovému úspěchu akce.

Nepostradatelnou součástí koncertů a hudebních vystoupení je zajištění zvukového vybavení a dostatečného osvětlení. Bez toho by koncert téměř nemohl proběhnout, zpěváci by vysílením ztratili hlas a fanoušci by odcházeli zklamaní.

Zajištění kvalitního zvuku ale není jednoduchý úkol. Je třeba sehnat dobré vybavení (reprobedny, mikrofony, zesilovače apod.) a hlavně ve velkém množství. Poté je nutné všechno správně zapojit a nastavit, aby nedocházelo uprostřed koncertu k výpadkům a tím k mrzutosti fanoušků.

Kromě zvuku je potřeba dostatečně osvětlit pódia a přilehlé oblasti. Hra světel a stínů, pestrobarevné efekty, záře z reflektorů…to vše je nutné naladit a ve správnou chvíli spustit. Jásot fanoušků zajistí také** laserová show**, která se v poslední době stala velmi oblíbenou.

Ozvučení a osvětlení Olomouc

Statutární město Olomouc je překrásným místem a v minulosti bylo dominantou celé Moravy. Když se řekne „Olomouc“, každému se vybaví zejména olomoucké tvarůžky. Olomouc je ale také univerzitním městem, které velmi lpí na kulturním rozvoji. Ve městě se odehrává řada koncertů a hudebních vystoupení. Dle typu a možností se koncertuje jak v klubech, tak na volných prostranstvích pod širým nebem.

Zejména nyní, v letním období, se řada koncertů uskutečňuje v otevřeném terénu. Nicméně velikost takového areálu vyžaduje opravdu dobré zvukové a světelné podmínky, které přehluší i déšť a vidět bude i v noci.

Kde najdeme odborníky?

Pokud hledáte profesionály, kteří se postarají o dokonale čistý zvuk a z Vašeho vystoupení udělají show plnou světelných efektů, které si jen těžko nebude někdo pamatovat, budete mít nejen o starost méně, ale navíc si můžete vybrat z nemalého množství adeptů.

V Olomouci sídlí hned několik firem, které se zabývají ozvučením a osvětlením. Nezáleží na tom, zda se jedná o narozeninovou párty nebo mega koncert. Zvládnou všechno. Výhodou je, že obvykle zůstávají na místě a kontrolují, zda vše probíhá v pořádku a v případě potřeby okamžitě zasáhnou.

Záleží na Vás, zda dáváte přednost kvalitě, cenové dostupnosti, názorům ostatních, rychlosti či chcete všechno najednou. I takoví se najdou. Stačí si na internetu vyhledat seznam firem, které se touto činností zabývají a vybrat si. Obvykle jste pak odkázáni přímo na jejich webové stránky, kde se dozvíte konkrétnější informace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5194 (magazinolomouc.cz#94)


Přidat komentář