Poznávací zájezdy

Každý rok můžete stát před otázkou, kam se letos vydáte na dovolenou. Zasloužené volné dny můžete strávit sladkým nicneděláním doma, nebo na chatě, chalupě. Můžete však také naplánovat nějaký ten tuzemský výlet, či poznávat nepoznané.

 

Sice se říká, že všude dobře, doma nejlíp. Byla by však škoda být jen tzv. doma za pecí a nevydat se prozkoumat sousední krajinu, města, památky, zvyky, kulturu, ochutnat místní speciality aj. To vše Vám nabízí poznávací zájezdy. Samozřejmě, můžete jet na „vlastní triko“, kdy buď do puntíku naplánujete Vaši cestu, nebo se necháte jen tak unášet krajinou. Pokud však pojedete na dané místo poprvé, může Vás překvapit i řada nepříjemností a komplikací, které Vám dovolenou spíše zkazí, než zpříjemní. A unášet se jen tak krajinou, kam Vás nohy donesou, či auto zaveze? Není to až příliš dobrodružné?

Poznávací zájezdy – žádná nuda ani nepříjemnosti

S organizovanými, do detailu naplánovanými poznávacími zájezdy si můžete být jisti, že Vaše dovolená bude skutečně dovolenou. A nebojte, jistě se nebude konat žádná nuda. Do jisté míry závisí i na tom, jaký typ poznávacího zájezdu si vyberete, respektive kam se vydáte a jakou cestovní agenturu zvolíte.

Poznávací zájezdy – pro koho jsou určené

Pro koho jsou určené poznávací zájezdy? Jsou nějak limitované? Poznávacího zájezdu se může prakticky zúčastnit každý, nehledě na věk a pohlaví. Pokud však máte malé děti, tak se dopředu informujte, zda je na malé pasažéry pamatováno, zda je pro ně ten který poznávací zájezd vhodný apod. Hodně také záleží na Vašem výběru poznávacího zájezdu. Jsou poznávací zájezdy, pro které je příznačné značné cestování, tj. velkou část času jste v autobusu. To by jistě nebylo nijak zábavné a přínosné pro malé děti. Jsou však i poznávací zájezdy, které umožňují tzv. volný program, a to ne jen na jedno odpoledne, ale třeba i více dnů. Poznávací zájezd tedy vybírejte pečlivě. Přeci jen je to Vaše dovolená, kdy si chcete jistě odpočinout, načerpat ztracenou energii aj.

Nabídka poznávacích zájezdů podle počtu dnů

Mezi cestovními agenturami najdete i takové, které se přímo specializují na poznávací zájezdy. Podle zvolené cílové destinace, se může jednat o poznávací zájezd jednodenní, ale také vícedenní. Mnohdy má poznávací zájezd velmi blízko k pobytovému zájezdu. A to především v těch případech, kdy je umožněn i denní, či několikadenní volný program, kdy se jen tak můžete opalovat, koupat, podnikat procházky po okolí, do městečka aj.

Nabídka poznávacích zájezdů podle cílové destinace

Kam všude se můžete vydat s Vámi vybranou cestovní kanceláří, respektive delegátem? Vyberete-li si specializovanou cestovní agenturu, pak se můžete vydat poznávat prakticky jakýkoli kout. Rozhodnout se můžete například pro Chorvatsko – Francii – Irsko – Itálii – Maďarsko – Bulharsko – Turecko – Portugalsko – Rakousko – Indii – Řecko – Slovinsko – Švédsko – Thajsko – USA – Velkou Británii aj. Prakticky bychom mohli vyjmenovat všechny země. Taková velká a rozmanitá je nabídka některých cestovních agentur, společností. Ke každému poznávacímu zájezdu se Vám dostane podrobných informací stran programu, podmínek, termínů, ceny aj. Stačí tedy jen usednout ke katalogu, internetu, nebo si nechat některý ze zájezdů doporučit.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5189 (magazinolomouc.cz#28)


Přidat komentář