Zorbing Olomouc

Slyšeli jste již o Zorbingu? Máte rádi adrenalinové sporty a uvažujete o tom, že byste chtěli vyzkoušet něco nevšedního, ale zároveň zábavného? Pak je pro Vás Zorbing tím pravým.

Máte rádi adrenalin a již jste vyzkoušeli všechny dostupné sporty, které Vám jej mohou nabídnout? Pak vězte, že jste ještě nevyzkoušeli všechno, neboť je zde ještě jeden sport, který byste měli vyzkoušet. Tím sportem je Zorbing.

Zorbing Olomouc

Zorbing lze provozovat téměř po celé naší republice a také v místě Olomouc. Ještě před tím, než si řekneme, kde všude a jakým způsobem lze tento druh sportu provozovat, je velmi důležité si ří, co to vlastně Zorbing je. V první řadě byste měli vědět, že se jedná o adrenalinový sport, nebo chcete-li dobrodružství. A dále je dobré vědět, že pochází z Nového Zélandu.

Co je podstatou Zorbingu?

Zjednodušeně řečeno, je Zorbing jízda ve speciální průhledné kouli, která je spuštěna ze svahu dolů. Tato koule je vyrobena ze speciálního materiálu TPU  či PVC a vyrábí se o průměru 3,5 metru. Vně velké koule je druhá menší koule, která je k té velké připojena speciálními lanky. Abyste se mohli do této koule dostat, slouží jako vchod dva tunely umístěny po stranách. Jak již bylo uvedeno výše, provádí se Zorbing na travnatých kopcích, ale lze jej provozovat také na sněhu či vodě. Pokud milujete adrenalinové sporty, je pro Vás Zorbing tím pravým.

Jak Zorbing probíhá?

Je-li koule umístěna na vhodném kopci, jsou do ní umístěni dva účastníci, kteří stojí naproti sobě. Tito se do koule dostanou již zmiňovanými tunely. Uvnitř koule se tito dva připoutají pomocí speciálních postrojů, které tvoří vícebodový systém. Jakmile jsou splněna všechna bezpečnostní opatření, pustí se koule ze svahu dolů. Tato se pak může kutálet rychlostí až 50 km/h. K zastavení koule slouží buďto bezpečnostní sítě nebo se prostě koule zastaví na rovině či vodní ploše.

Existují pro Zorbing nějaká omezení?

Stejně tak, jako pro jiné druhy adrenalinových sportů, platí i pro** Zorbing** jistá omezení. Zorbing je sice ideálním adrenalinovým sportem pro všechny věkové kategorie, a to jak ženy, tak i muže, ale je zcela nevhodný pro kardiaky, těhotné ženy a také lidi s nadváhou. Maximální váha každého člověka, který chce Zorbing vyzkoušet nesmí přesáhnout 100 kg. Rovněž výška je limitována, neboť do koule na Zorbing se vejde pouze člověk do 200 cm. A mluvíme-li o maximální výšce, je potřeba zmínit se rovněž o výšce minimální, která je 140 cm. Mnoho lidí si při pohledu na Zorbing myslí, že musí být lidem v zorbingové kouli nevolno. Tato myšlenka je naprostý nesmysl, neboť tento adrenalinový sport vyzkoušelo již mnoho tisíc lidí a nikomu z nich nevolno nebylo. Zorbing není omezen ročními obdobími a proto jej lze provozovat celoročně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5190 (magazinolomouc.cz#34)


Přidat komentář