Odstranění tetování laserem

Pokud jste si v mládí pořídili tetování z jakohokoliv důvodu a postupem věku toho začínáte litovat, nezoufejte! V současné době existuje mnoho metod, které vám pomohou tuto mladickou nerozvážnost odstranit.

Odstranění tetování laserem

V současné době každý ví, co znamená nechat se tetovat. Tetování se prování vpichováním speciální barvy do kůže. Tento zákrok provádí tatér a vytváří na kůži různé vzory a obrazce v různém barevném provedení. Tetování je permanentní, tedy stálé. Mnohdy si ale neuvědomíte, že přijde čas a vaše tetování začne vadit vám nebo vašemu partnerovi. Dobře si tedy rozmyslete, v jakém rozsahu se necháte tetovat. Tetování se dá odstranit. Je to však poměrně drahý zákrok a také je časově náročný. Menší tetování vám odborníci odstraní asi za 3000 korun, ale pokud je potetovaná plocha větší, částka se samozřejmě zvyšuje.

Co dokáže laser

Již v roce 1962 byl poprvé použit laserový paprsek pro medicínské účely. Do dnešní doby se jeho vývoj velmi zdokonalil a jeho použití je nedílnou součástí kosmetické dermatologie. Pro odstraňování tetování může být použit CO2 laser, při kterém se barva odpaří, nebo laser, který dokáže rozbít pigment, který je uložen hluboko v kůži. Tento laser však není účinný na všechny barvy. Například odstranění barvy červené a žluté mu dělá problémy. Ostatní barvy ničí docela dobře. Barevný pigment je do kůže vpichován v několika vrstvách, takže musíte mít trpělivost, než dosáhnete výsledku. Odstraňování tetování je časově velmi náročná záležitost. Někdy musíte absolvovat i šest sezení a mezi jednotlivými sezeními musí být pauza kolem šesti týdnů. Takže je to opravdu běh na dlouhou trať.

Brusný laser

Pokud chcete mít kůži zbavenou tetování ve velmi krátké době, pak se můžete rozhodnout pro použití brusného laseru. Ten vám kůži vybrousí hned napoprvé. Je to velmi radikální, rychlý zákrok a také moc nestojí. Musíte však počítat s tím, že vám po zákroku zůstane jizva. Tento zákrok se proto nedoporučuje u velkých potetovaných ploch.

Komplikace při zákroku laserem

I když je použití laseru při odstranění tetování na vysoké úrovni, mohou nastat při zákroku nebo po něm některé nepříjemné komplikace. Zákrok se vám bude zdát bolestivý, může dojít ke krvácení nebo otoku. K nejčastějším komplikacím patří poruchy pigmentace nebo jizvy. Když se rozhodnete, pro odstranění tetování v pozdějším věku nezapomeňte, že stárnoucí kůže se vysušuje a ztrácí pružnost. Hojení ran tak bývá většinou delší a jizvy mohou být viditelné velmi dlouho.

Ochrana kůže po odstranění tetování

Kůže je po zákroku velmi citlivá a může být i mírně zarudlá. Také jí nesvědčí pobyt na přímém slunci. Je proto nutné abyste používali kvalitní krémy s vysokým faktorem proti UV záření. Krémy používejte nejméně po dobu tří měsíců. Pokud se rozhodnete pro tento zákrok, je nejlepší se objednat v zimním období.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5196 (magazinolomouc.cz#11)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 26.08.2013 17:55
Re: Odstranění tetování laserem Prosím vás kolik stojí odstranění tetování.

Martina | 19.11.2013 14:51
Re: Odstranění tetování laserem Mohli by mi, prosím, někdo doporučit odstranění tetování laserem v Olomouci? Děkuji


Přidat komentář